تخلفات انتخاباتی در فارس را به استانداری گزارش دهید

شیراز - ایرنا- رئیس هیات بازرسی انتخابات استان فارس از مردم خواست در صورت مشاهده تخلفات انتخاباتی، موارد را به دبیرخانه این هیات مستقر در استانداری فارس گزارش دهند.

این دبیرخانه در اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری مستقر است.

عبدالرضا قاسم‌پور در نخستین جلسه این هیات بازرسی تاکید کرد: انتخابات از پایه‌های اصلی نظام است و مردم‌سالاری دینی با برگزاری انتخابات سالم و مشارکت گسترده مردمی محقق می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس دولت را امانت دار آرا مردم دانست و افزود: برای حفظ این امانت همه تلاش خود را به کار می‌گیریم و از ظرفیت های مختلف استان در این راستا بهره می بریم.
وی با تاکید بر اینکه وزارت کشور مامور اجرای قانون و مسئول حسن جریان انتخابات در کشور است، خاطرنشان کرد: هییت بازرسی انتخابات در سه سطح مرکزی، استان‌ها و شهرستان‌ها با دستور وزیرکشور تشکیل شده است.
رئیس هیات بازرسی انتخابات استان فارس ادامه داد: این هیات با هدف بازرسی و کنترل جریان انتخابات بر مدار قانون در دستگاه مجری و اجرا قانون به منظور صیانت از آرا مردم تشکیل شده است.
قاسم پور ادامه داد: ترکیب استانی هیات بازرسی انتخابات متشکل از رئیس، دبیر و سه عضو با معرفی استاندار و حکم رئیس هیات مرکزی و ترکیب شهرستان ها  متشکل از رئیس، دبیر و یک عضو با پیشنهاد دبیر هیات استانی و حکم رئیس هیات استان منصوب می‌شوند. 
رئیس هییت بازرسی انتخابات استان ، کنترل و بازرسی جریان انتخابات شامل همه مراحل اجرای انتخابات در سطح استان، حصول اطمینان از انجام صحیح، دقیق و به موقع وظایف قانونی توسط عوامل اجرایی انتخابات در سطح استان جمع بندی گزارشات مستند و مستدل از تخلفات انتخاباتی  و ارسال به هیات مرکزی، رسیدگی و پاسخگویی به شکایات واصله در سطح استان را به عنوان بخشی از وظایف این هیات برشمرد.
قاسم پور همچنین بیان کرد:  هیات مرکزی بازرسی  نیز طی احکامی بازرسان ویژه ای را برای کنترل حسن برگزاری انتخابات معرفی خواهد کرد. 
دارا کیانی مدیرکل دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری فارس به عنوان دبیر هیات بازرسی انتخابات استان فارس معرفی شده است.
بنا بر این گزارش، حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سهراب مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان استان دیگر اعضای این هیات هستند.
انتخابات مجلس شورای اسلامی اسفندماه ۹۸ برگزار می شود.
۶۱۲۲ / ۲۰۲۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =