۴۲۰۰ ویزیت توسط پزشکان متخصص هلال احمر در کربلا انجام شد

تهران - ایرنا - معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از انجام چهار هزار و ۲۰۰ ویزیت توسط تیم ۲۵ نفره متخصص هلال احمر به عزاداران و سوگواران شرکت کننده در مراسم عاشورای حسینی در شهر مقدس کربلای معلی خبر داد.

علی حیدری عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا پیرامون آخرین خدمات رسانی تیم اعزامی پزشکان متخصص هلال احمر ایران به کربلا معلی به مناسبت روز عاشورا اظهار داشت: تعداد ویزیت و خدمات رسانی بشردوستانه به عزاداران حسینی از ساعت پنج صبح امروز(عاشورا) در چادرهای درمانی جمعیت هلال احمر ایران(چادر هلال و چادر عتبه) در کربلای معلی انجام شد.

به گفته وی، شمار مراجعه کنندگان بالغ بر ۲ هزار و ۹۰۰ نفر زائر بود که به این چادرها آمدند و جراحات آنها با خدمات پانسمان و بانداژ و انجام خدمات درمانی سرپایی مرخص شدند.

حیدری توضیح داد: این خدمات درمانی را پزشکان اعزامی این مرکز پزشکی (تیم ۲۵ نفره شامل دو تیم جراح) با همکاری عتبه ( نیروهای محلی کربلا ) امام حسین (ع) و جمعیت هلال‌احمر عراق به زائران شرکت کننده در مراسم عاشورا ارائه کردند.

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اضافه کرد: خدمات رسانی انجام شده داوطلبانه انجام  ۲۰۰ مورد بخیه، ۱۸۰ مورد سرم‌درمانی انجام و هفت نفر از مصدومان به مراکز درمانی و بیمارستانی شهر کربلای معلی اعزام شدند.

مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به عنوان زیرمجموعه جمعیت هلال احمر و همکار سازمان حج و زیارت، ماموریت اصلی خود را تامین سلامت زائران حج تمتع، عمره و عتبات عالیات قرار داده و تمام تلاش خود را صرف می کند تا زائران سرزمین وحی و عتبات مقدس با اطمینان از حضور امکانات و متخصصان مجرب ایرانی عرصه پزشکی و سلامت در کنار خود، بدون نگرانی از وضعیت جسمانی خود هرچه بیشتر از سفر خود بهره ببرند.

این مرکز پزشکی عهده‌ دار همه مسائل بهداشتی و درمانی زائران ایرانی در سه کشور زیارتی عربستان، عراق و سوریه است که با جذب و بهره­ گیری از کادر بهداشتی و درمانی مجرب کشور در سطوح مختلف با ایجاد بیمارستان و درمانگاه ­های عمومی و تخصصی در کشورهای هدف به زائرین ایرانی این کشورها خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می­ کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =