۴۰ عزادار بیجاری خدمات رایگان پزشکی دریافت کردند

سنندج - ایرنا - رئیس فوریت های پزشکی بیجار از امداد رسانی به ۴۰ نفر از عزاداران این شهرستان خبر داد و گفت: این افراد به علت مشکلات تنفسی، فشار خون بالا و ضعف و بی‌حالی از خدمات اورژانس بهره‌مند شدند.

محمدرضا باشوکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بیماران در مدت سه شبانه روز گذشته در هنگام برگزاری آیین‌های عزاداری دهه اول محرم دچار مشکل شده و برای درمان به اورژانس و آمبولانس‌های مستقر در سطح شهر مراجعه کردند.

وی افزود: با توجه به افزایش دمای هوا و تابش مستقیم آفتاب در هنگام برگزاری مراسم عزاداری، پنج دستگاه آمبولانس،  یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با ۱۲ تخت فعال و ۲ دستگاه موتورلانس در نقاط مختلف این شهر مستقر و به عزاداران حسینی خدمات رسانی کردند.

باشوکی اضافه کرد: از میان همه مراجعان به پایگاه مرکز فوریت‌های پزشکی بیجار ۳۸ نفر به صورت سرپایی مداوا شدند و ۲ نفر بدلیل فشار خون بالا و ضعف جسمانی برای سیر مراحل درمانی به بیمارستان امام حسین (ع) منتقل و تحت درمان قرار گرفتند.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی شهرستان یادآور شد: در این مدت، ۱۴ نفر از نیروهای اورژانس به صورت ۲۴ ساعته در طرح ویژه شبهای محرم آماده باش بودند تا در صورت نیاز به بیماران و عزاداران حسینی خدمات درمانی فوری ارائه کنند.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

۹۹۴۳/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =