۱۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۶
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83471198
۰ نفر

برچسب‌ها

سوگواری عاشورا در شهرهای مختلف لبنان

بیروت - ایرنا - شهرهای مختلف لبنان از بیروت پایتخت این کشور گرفته تا صور و نبطیه در جنوب و بعلبک در شرق، امروز همزمان با دهمین روز محرم میزبان عزاداران عاشورایی بود.

به گزارش منابع خبری لبنانی، حضور داوطلبان اهدای خون در برخی مراکز درمانی بیروت، برپایی مراسم نذر امام حسین (ع) و توزیع غذا در برخی بیمارستان ها بین بیماران و همراهان آنان، صحنه هایی است که تا پیش از ظهر امروز در خیابان های بیروت به چشم می خورد.

راهپیمایی از مجمع سید الشهداء در ضاحیه

هزاران نفر از عزاداران حسینی ساعت هفت صبح امروز (به وقت محلی) در ضاحیه جنوبی بیروت در مجمع سیدالشهداء گردهم آمدند و پس از شنیدن ذکر مقتل امام حسین (ع) راهپیمایی خود را از این محل به سمت میدان الکفاءات آغاز کردند.

در این راهپیمایی تعدادی از زنان با به تن کردن جامه سیاه، تحت عنوان ما همه زینب هستیم، فریاد لبیک یا حسین (ع) و لبیک یا زینب (س) سردادند.

همچنین ورود غیرلبنانی ها به منطقه ضاحیه جنوبی بیروت از نیمه شب گذشته ممنوع اعلام شد.

شبیه سازی حماسه کربلا در ورودی شهر صور

از ابتدای دهه نخست محرم در ورودی شمالی شهر صور در جنوب لبنان ماکت هایی قرار داده شد که با استفاده از آن حماسه کربلا در ظهر عاشورا شبیه سازی شده است.

عاشورا در شهر نبطیه

نبطیه از دیگر شهرهای جنوبی لبنان نیز از ساعت های نخست امروز سه شنبه صحنه حضور عزادارانی بود که در سالن "الحسینی" این شهر گردهم آمدند.

در این مراسم شیخ عبدالحسین صادق خطیب جمعه این شهر و تعدادی از اعضای ارشد جنبش امل و حزب الله و نیز فعالان مردمی حضور داشتند.

نیروهای امنیتی لبنان به منظور تامین امنیت سوگواران حسینی (ع) از ورود خودروها به مرکز نبطیه جلوگیری کردند و به منظور بازرسی دقیق کسانی که امروز وارد این شهر شدند، در ورودی آن ایست های بازرسی ایجاد کردند.

تعدادی از نیروهای امنیتی نیز به منظور تضمین امنیت سوگواران بر پشت بام ساختمان های مشرف به سالن الحسینی و میدان عاشوراء در نبطیه مستقر شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =