۱۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83471114
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کابل رسانه سعودی را به دروغ گویی متهم کرد

تهران- ایرنا - "صدیق صدیقی" سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان روز سه شنبه خبر منتشر شده از او در روزنامه سعودی "الشرق الاوسط" مبنی بر دست داشتن قطر در عملیات طالبان در افغانستان را کاملا بی پایه و اساس توصیف کرد.

صدیقی در پیامی توئیتری به خبر منتشر شده از وی در الشرق الاوسط واکنش نشان داد و نوشت: سخنانی که از وی در این رسانه سعودی (الشرق الاوسط) منتشر شده است کاملا بی اساس و خلاف واقعیت است.

صدیقی  افزود: تمام سخنانی که الشرق الاوسط درباره طالبان و قطر به من منتسب و منتشر کرده، کذب است و من هیچ یک از این سخنان را در کنفرانس خبری  خود در روز گذشته (دوشنبه) عنوان نکرده ام.

روزنامه الشرق الاوسط روز دوشنبه در خبری مدعی شد که سخنگوی ریاست  جمهوری افغاستان دولت قطر را به دست داشتن در عملیات نیروهای طالبان در افغانستان متهم کرد.

این روزنامه نوشت که صدیقی در یک کنفرانس خبری در کابل پس از اعلام تصمیم رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر لغو مذاکرات با طالبان گفت: طالبان، مردم افغانستان را به دستور دولت قطر می کشد. مردم افغانستان صلح پیچیده و مبهمی که منجر به پایان جنگ و برقراری امنیت در کشور شود، نمی خواهند.

الشرق الاوسط به نقل از صدیقی نوشت: حضور سران طالبان در قطر ماه عسلی است که به زودی به پایان می رسد و روند صلحی که بر سر آن در قطر مذاکره شد، از همان آغاز عقیم و ناقص زاده شد.

این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا که قرار بود به صورت مخفیانه با سران طالبان در کمپ دیوید دیدار کند، اعلام کرد این مذاکرات برای او مرده است.

به دنبال تصمیم دونالد ترامپ برای لغو مذاکرات صلح افغانستان، طالبان روز یکشنبه گذشته اعلام کرد: توقف گفت‌ وگوهای صلح از سوی رئیس جمهوری آمریکا، بیانگر تزلزل واشنگتن در تعامل سیاسی است.

رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه با افشای قرار نشست محرمانه‌ با رهبران طالبان در کمپ‌ دیوید اعلام کرد که این نشست را لغو و مذاکرات صلح را متوقف کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =