۱۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۸
کد خبرنگار: 2969
کد خبر: 83471049
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه فعالیت جاسوس آمریکایی در کرملین را تکذیب کرد

مسکو – ایرنا – سخنگوی اداره کارپردازی (امور اقتصادی) دفتر ریاست جمهوری روسیه ادعای برخی رسانه ها مبنی بر فعالیت یک جاسوسی آمریکایی در این مرکز را تکذیب کرد.

یلنا کریلووا سخنگوئی اداره کارپردازی وابسته به دفتر ریاست جمهوری روسیه روز سه شنبه به خبرگزاری دولتی ریانووستی گفت: اولگ اسمولنکوف که برخی رسانه ها وی را جاسوس آمریکا خواندند هرگز در این اداره کار نکرده است.

شبکه خبری سی ان ان امروز در گزارشی اختصاصی اعلام کرد که آمریکا در سال ۲۰۱۷ توانست یکی از جاسوسان سازمان سیا را با موفقیت از روسیه خارج کند.

این شبکه آمریکایی در گزارش خود مدعی شده که این فرد به مدت چند سال به عنوان جاسوس سیا، در دولت روسیه مشغول به فعالیت بوده است.

براساس این گزارش، تصمیم آمریکا برای خارج کردن جاسوس خود از روسیه بلافاصله پس از نشست ماه مه ۲۰۱۷ در دفتر ترامپ در کاخ سفید صورت گرفت که در آن ترامپ در مورد اطلاعات طبقه بندی شده با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و سرگئی کیسلیک سفیر مسکو در واشنگتن به گفت و گو پرداخت. این اطلاعات که توسط اسرائیل جمع آوری شده بود در مورد حضور نیروهای داعش در سوریه بود.

به گفته مقامات امنیتی، اگرچه دیدار سال ۲۰۱۷ ترامپ با لاوروف در مورد فعالیت های جاسوس آمریکا در مسکو نبود اما سرویس های اطلاعاتی بسیار نگران بودند که ترامپ در این دیدار مهره جاسوسی در روسیه را بسوزاند.

مسائل جاسوسی میان روسیه و آمریکا موضوع تازه ای نیست و یکی از مهم ترین آنها، ماجرای دست داشتن عوامل روسیه در پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =