۱۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۱
کد خبرنگار: 1184
کد خبر: 83471027
۰ نفر

برچسب‌ها

فریاد یاحسین(ع) در ایرانشهر طنین انداز شد

زاهدان- ایرنا- همزمان با روز عاشورای حسینی دستجات مختلف در خیابان‌های ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان حضور یافته و با سینه‌زنی و زنجیرزنی به عزاداری برای سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) پرداختند.

به گزارش ایرنا  مراسم عاشورای حسینی همه ساله با شور و وصف خاصی در ایرانشهر برگزار می‌شود. شیفتگان این امام همام و یاران وفادارش با فریادهای لبیک یا حسین، حیدر -حیدر و یا ابوالفضل عباس نواهای عاشورایی سر دادند.

نوای جانسوز یاحسین(ع) مردم دیندار و ولایتمدار ایرانشهر همزمان با دهم محرم و روز عاشورا در گوشه و کنار این شهرستان پرشورتر از روزهای گذشته طنین انداز شده است. 
مردم عزادار و سوگوار اباعبدالله‌ الحسین (ع) در ایرانشهر روز عاشورا با لباس‌هایی یکدست سیاه، و پرچم‌هایی مزین به نام امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) را با خود حمل می‌کردند و ندای یاحسین، یا اباالفضل، یا شهید کربلا و هیهات ‌من ‌الذّله سر دادند. 
مردم ایرانشهر که از روزهای نخست ماه محرم به سوگواری و عزاداری برای شهدای مظلوم کربلا پرداخته اند امروز در عاشورای حسینی حال و هوایی دیگر داشتند. 
شهرها و روستاهای ایرانشهر همه مملو از عاشقانی است که در مصیبت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان سیاه پوش شدند و هر فرد به گونه‌ای عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان نشان داد و در سوگ این مصیبت جانکاه به عزاداری و سوگواری پرداخته است. 

خیابان های ایرانشهر همه مملو از عاشقانی است که در مصیبت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان سیاه پوش شدند.

عزاداری هیات‌های مذهبی و مردم دلداده به امام حسین (ع) با سینه‌زنی و زنجیرزنی در خیابان‌ها و معابر عمومی ایرانشهر از ساعت ۹ صبح امروز آغاز شد و تا اذان ظهر ادامه داشت.

۷۳۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =