۱۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83471008
۰ نفر

برچسب‌ها

مذاکره مقامات دیپلماتیک روسیه و امریکا در خصوص تروریسم

مسکو - ایرنا - اولگ سیرومولوتف معاون وزیر خارجه روسیه و جان سالیوان دستیار اول وزیر امور خارجه آمریکا در وین در خصوص موضوع مبارزه با تروریسم دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از وزارت خارجه روسیه، سیرومولوتف و سالیوان که هماهنگ کننده مذاکرات روسیه و آمریکا درخصوص مسائل ضدتروریستی هستند، وضع کنونی و دورنمای همکاری های دوجانبه در عرصه مقابله با تروریسم را بررسی کردند.
دو طرف بر عزم متقابل برای همکاری سازنده و عاری از مسائل سیاسی دو کشور در مساله مبارزه با تروریسم و تداوم رایزنی ها در این خصوص تاکید کردند.
گفتنی است، روسیه و آمریکا تا سال ۲۰۱۴ و پیش از حوادث اوکراین که به سرنگون حکومت طرفدار روسیه در کی‌یف و روی کار آمدن دولت غربگرا در آن کشور انجامید، کمابیش در عرصه مبارزه با تروریسم همکاری می کردند.
اما پس از حوادث اوکراین و بویژه الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه پس از برگزاری همه پرسی در این منطقه، همکاری‌های روسیه و آمریکا در حوزه مبارزه با تروریسم متوقف شد.
مساله سوریه و حمایت آمریکا و متحدانش از تروریست‌ها در این کشور به بهانه دفاع از دمکراسی نیز به همکاری‌های روسیه و آمریکا در عرصه مقابله با تروریسم ضربه زد و اختلافات در این عرصه بر همکاری‌های دو کشور سایه انداخت.
روس‌ها بارها خواستار ازسرگیری همکاری ضدتروریستی کشور خود با آمریکا و کشورهای غربی شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =