فرهنگ عاشورا عامل تقویت تفکر ظلم ستیزی و مقاومت در برابر دشمنان است

قم – ایرنا- استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه فرهنگ عاشورا مهمترین عامل تقویت و ترویج تفکر ظلم ستیزی، مقاومت در برابر دشمنان و حمایت از مظلومان است، گفت: امروز دشمنان انقلاب اسلامی همان یزیدیان زمان امام حسین (ع) و جبهه عاشورائیان نیز زنجیره طلایی مقاومت است و باید فرهنگ ظلم ستیزی و مقاومت در جامعه ترویج شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن ملک محمدی روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: تا زمانی که فرهنگ مقاومت، جهاد، ظلم ستیزی و حمایت از مظلوم در ما زنده باشد، این تقابل میان یزدیان و عاشورائیان همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به ضرورت تطبیق فرهنگ عاشورایی با زمان کنونی گفت: برای اینکه در صحنه های حساس، به وظایف و تکالیف خود عمل کنیم باید مانند یاران امام حسین (ع) که در روز عاشورا گوش به فرمان ایشان به عنوان ولی خدا بودند، در این زمان نیز ما گوش به فرمان ولی فقیه باشیم.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی یادآورشد: به تعبیر یکی از مراجع عظام تقلید، رهبر معظم انقلاب، حسین زمان و کوثر است و امروز جبهه کوثر در برابر جبهه تکاثر قرار دارد، ما باید با اطاعت از ولایت، در جبهه کوثر مقاومت کنیم و بدانیم که این مقاومت امنیت ساز است.
ملک محمدی خاطرنشان کرد: در دهه دوم انقلاب اسلامی ایران تاسی از فرهنگ عاشورای حسینی میتواند به میزان قابل توجهی در تمدن سازی اسلامی از جمله در تقویت روحیه و تفکر ظلم ستیزی، مقاومت در برابر ستمگران و زورگویان و کمک به مظلومان موثر و تعیین کننده باشد.
استاد حوزه و دانشگاه گفت:در حقیقت بیانیه رهبر معظم انقلاب و گام دوم انقلاب، انتقال آرام قدرت به جوانان به عنوان چشمه های لایزال الهی بوده و ما باید همانگونه که امام حسین (ع) در کربلا به حضرت قاسم (ع)، حضرت علی اکبر(ع) و جوانان بنی هاشم میدان داد باید به جوانان  میدان بدهیم تا با فرهنگ جهاد و مقاومت و با نشاط امور را به پیش ببرند.
ملک محمدی گفت: حضرت امام خمینی (ره) در دفاع مقدس کار را به جوانان سپردند و رهبر معظم انقلاب نیز با این نگاه جوانگرایی و اعتماد به جوانان، زمینه را برای تحقق تمدن نوین اسلامی فراهم می کنند و ما باید همراه و تابع ایشان باشیم و این همان روحیه حسینی و عاشورایی است.

۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

  • بانوان عاشورایی

    بانوان عاشورایی

    ایرنا - رشت - تصاویر عزاداری بانوان رشت را در روز عاشورا حسینی نشان می دهد. عکاس مجتبی محمدی

  • عاشورای حسینی در سیستان

    عاشورای حسینی در سیستان

    ایرنا- زاهدان- مردم شهرهای شمالی سیستان وبلوچستان در روز عاشورای حسینی با دسته روی و سینه زنی…

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =