۱۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83470908
۰ نفر

برچسب‌ها

هواپیمایی انگلیس بخاطر افشای اطلاعات مسافران جریمه شد

تهران- ایرنا- بزرگ ترین شرکت هواپیمایی انگلیس معروف به «بریتیش ایرویز» روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد به علت افشای اطلاعات شخصی پانصد هزار مسافر در وب سایت این شرکت، به پرداخت ۲۳۰ میلیون دلار محکوم شده است.

به گزارش شبکه سی ان ان، براساس قوانین سختگیرانه حفاظت اطلاعات و داده های اتحادیه اروپا که از سال گذشته به اجرا در آمد، خط هوایی بریتیش ایرویز به علت سهل انگاری در عدم محافظت از اطلاعات شخصی مسافران به پرداخت ۱۸۳ میلیون پوند معادل ۲۳۰ میلیون دلار محکوم است.

با انتشار این خبر دفتر کمیسر اطلاعات انگلیس اعلام کرد به علت ضعف امنیتی، هکرها در ژوئن (تیرماه) سال ۲۰۱۸ توانستند با نفود به وب سایت خط هوایی بریتیش اطلاعات شخصی پانصد هزار مسافر را به سرقت ببرند.

هکرها در حملات سال گذشته توانستند به جزئیات کارت های بانکی و اطلاعات پرواز بسیاری از مسافران خط هوایی بریتیش دسترسی پیدا کنند.

«الکس کروز» رئیس خط هوایی بریتیش با تعجب نسبت به تعیین جریمه سنگین گفت: این مبلغ معادل ۱.۵ درصد از درآمد سالانه شرکت هواپیمایی است و ما با شنیدن این خبر بسیار ناامید شده ایم.

خبر پرداخت جریمه سنگین در حالی منتشر می شود که شرکت هواپیمایی بریتیش انگلیس یکشنبه شب به وقت محلی اعلام کرد: حدود ۸۵۰ پرواز به دلیل اعتصاب خلبانان این شرکت، لغو شده است.

دلیل این اعتصاب، درگیری خلبانان با مدیریت خطوط هوایی انگلیس و مسائل مربوط به حقوق و شرایط کاری اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =