۱۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۰
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83470899
۰ نفر

برچسب‌ها

سفر معاون وزیر خارجه آمریکا به لبنان

بیروت – ایرنا - « دیوید شنکر» معاون وزیر امور خارجه آمریکا که عصر دیروز (دوشنبه) وارد بیروت شد، در اولین برنامه دیدار خود با « سعد حریری» نخست وزیر لبنان دیدار و بر اهمیت حفظ امنیت ، ثبات و حاکمیت لبنان تاکید کرد.

حریری و شنکر در این دیدار درباره آخرین تحولات در لبنان و منطقه و روابط دوجانبه آمریکا و لبنان گفت وگو کردند.

سفارت آمریکا در لبنان در بیانیه ای که خبرگزاری ملی لبنان آن را منتشر کرد، آورده است: « جویل رایبورن» معاون شنکر نیز برای همراهی او وارد بیروت می شود.

سفر شنکر به لبنان دو روز طول می کشد و قرار است در جریان آن با دیگر مقامات ارشد لبنانی هم دیدار و گفت وگو کند.

در بیانیه سفارت آمریکا آمده است: شنکر در چارچوب سفر دوره ای به منطقه که شامل عراق، تونس، عربستان و اردن هم می شود به لبنان سفر کرده و هدف از آن تاکید بر اهمیت روابط دو جانبه آمریکا با این کشورها و  تعهد آمریکا به ادامه همکاری با شرکا و همپیمانانش برای ایجاد ثبات در خاورمیانه و شمال آفریقا است.
شنکر که « الیزابت ریچارد» سفیر آمریکا در بیروت او را  در ملاقات هایش در لبنان همراهی می کند  قرار است علاوه بر مصاحبه با رسانه های لبنانی با فرماندهان ارتش لبنان هم دیدار کند.

معاون مایک پمپئو درحالی وارد بیروت شد که بامداد دیروز نیروهای مقاومت اسلامی لبنان موفق شدند با سرنگون کردن یک فروند پهپاد متجاوز ارتش صهیونیستی در جنوب لبنان ، آن را در اختیار بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =