ایرانیان مقیم هند در شب عاشورا به سوگواری پرداختند

دهلی نو-ایرنا- ایرانیان مقیم هندوستان در شب عاشورای حسینی همچون دیگر شیعیان و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع )در سراسر جهان، در شهرهای مختلف این کشور با حضور در محافل و مراسم عزاداری، شوری حسینی برپا کردند و به سینه زنی و سوگواری پرداختند.

به گزارش ایرنا، در مراسمی که دوشنبه شب همزمان با شب عاشورای حسینی با حضور جمع زیادی از ایرانیان مقیم هندوستان در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برگزار شد، شور عزای حسینی به اوج خود رسید و عزاداران در فضایی معنوی و روحانی به یاد سرور و سالار شهیدان کربلا و ٧٢ تن از یارانش، بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند.

در آغاز این مراسم که حجت الاسلام والمسلمین مهدی مهدوی پور نماینده ولی فقیه، دکتر علی چگنی سفیر جمهوری اسلامی ایران، مسوولان نهادهای ایرانی مستقر در هندوستان و جمع زیادی از خانواده ها و دانشجویان ایرانی حضور داشتند، زیارت پر فیض عاشورا در فضایی معنوی و روحانی قرائت شد و مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ادامه یافت.

در ادامه این مراسم پس از سخنرانی و روزه خوانی در خصوص واقعه کربلا، یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به نوحه سرایی پرداخت.

نظیر چنین مراسمی در خانه های فرهنگ و انجمن های اسلامی دانشجویان ایرانی در شهرهای مختلف هندوستان از جمله بمبئی، حیدر آباد، پونا، بنگلور، میسور و علیگر با حضور ایرانیان مقیم این کشور برگزار شد.

میلیون ها نفر از شیعیان هند از اول ماه محرم در شهرهای مختلف این کشور مراسم عزاداری و روضه خوانی برگزار می کنند و این مراسم در شب و روز عاشورا به اوج خود می رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =