۱۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۴۳
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83470776
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ هزار امضا برای تمدید محدودیت فروش سلاح آلمان به عربستان

تهران – ایرنا – سازمان بین المللی «صلح سبز» روز دوشنبه با جمع آوری ۱۰ هزار امضا از دولت آلمان خواست تا توقف فروش سلاح به عربستان سعودی را به خاطر جنگ یمن تمدید کند.

به نوشته روزنامه رأی الیوم، سازمان بین المللی صلح سبز که مقر آن در برلین است با جمع آوری ۱۰ هزار امضا و ارسال آن به وزارت فدرال امور اقتصادی و انرژی آلمان خواستار تمدید توقف فروش سلاح به عربستان شد.

دولت آلمان سال گذشته و پس از قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی محدودیت هایی برای فروش سلاح به عربستان به خاطر نقش این کشور در جنگ یمن اعمال کرد که این محدودیت ها تا پایان ماه سپتامبر پایان می یابد.

الکساندر لورتس کارشناس خلع سلاح در سازمان صلح سبز گفت: دولت آلمان باید محدودیت های صادرات سلاح به عربستان سعودی را به دلیل نقش این کشور در جنگ یمن تمدید کند.

وی با تاکید بر اینکه از آغاز جنگ یمن تا کنون ۹۱ هزار نفر کشته شده اند، از دولت آلمان خواست تا فروش سلاح را به تمام کشورهایی که در جنگ یمن حضور دارند متوقف کند.

بر اساس نظرسنجی های محلی حدود ۸۱ درصد از آلمانی ها مخالف فروش سلاح به کشورهای حاضر در جنگ یمن هستند.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل قطحی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =