۱۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۱
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 83470652
۰ نفر
وزیر خارجه اسلوونی: خواهان روابط خوب و دوستانه با ایران هستیم

بلگراد- ایرنا - وزیر امور خارجه اسلوونی در دیدار با سفیر ایران در لوبلیانا گفت: ما به طور جدی خواهان روابط خوب و دوستانه با ایران به عنوان یک کشور فعال و قدرت منطقه‌ای هستیم.

به گزارش سفارت ایران در لوبلیانا، "میرو سرار" روز دوشنبه در دیدار با "کاظم شافعی" ضمن اشاره به ملاقات سال گذشته خود با "محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران در حاشیه هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک و محتوایی خواندن این ملاقات و همچنین دیدار هفته گذشته با سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران در اسلوونی ، از ارتقاء سطح رایزنی‌های سیاسی بین دو کشور استقبال کرد.

"سرار" ضمن حمایت از ترسیم چشم‌ انداز آتی در روابط تجاری و اقتصادی دوجانبه در راستای دو برابر شدن ارزش تبادلات تجاری دو کشور، افزود: وزارت امور خارجه اسلوونی مساعدت خواهد کرد تا بزودی یک هیأت تجاری - اقتصادی به منظور یافتن زمینه‌ها و ظرفیت‌ همکاری‌های فیمابین به ایران سفر کند.

سفیر ایران نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از مواضع اصولی و منطقی اسلوونی در حمایت از برجام و توافق هسته‌ای و نیز اینستکس اظهار امیدواری کرد که اروپایی ها بتوانند اقدام لازم را برای انجام تعهدات خویش که زمینه ساز بازگشت فوری و کامل ایران به تعهدات خویش است، به انجام برسانند.

گفتنی است هفته گذشته سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران به منظور انجام رایزنی‌های سیاسی با همتای اسلوونیایی خویش و نیز شرکت و سخنرانی در «مجمع راهبردی بلد» به اسلوونی سفر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =