امکانات فرودگاه پیام روزآمد است

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال طی یک سال گذشته برای توسعه تجهیزات، باند فرودگاه، سیستم ناوبری و هواشناسی فرودگاه بین المللی پیام هزینه شد تا شاهد فرودگاهی روزآمد با امکانات پیشرفته در البرز باشیم.

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز دوشنبه در مراسم استقبال از نخستین گروه مسافران در فرودگاه بین المللی پیام که از مشهد مقدس در این فرودگاه به زمین نشست افزود: تجهیز این فرودگاه با هدف استفاده از ظرفیت های مسافری و باربری آن انجام شده است.

وی با اشاره به پروازهای سال گذشته در بخش مسافری فرودگاه بین المللی پیام اظهار داشت: در این مدت شاهد انجام چندین پرواز مسافری به مقصدهای کیش و مشهد بودیم که سانحه هوایی در فرودگاه فتح سبب توقف پروازها در پیام شد.

استاندار البرز ادامه داد: به همین منظور امسال با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزرای راه و ارتباطات جلسات متعددی برگزار تا بار دیگر پروازهای مسافری از فرودگاه پیام از سر گرفته شود.

شهبازی گفت: پس از سفر دکتر جهانگیری به استان  البرزو مطرح شدن این موضوع، به فاصله کوتاهی مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام البرز در جلسات هیات دولت مطرح و به تصویب رسید.

وی افزود: برای پروازهای سال گذشته در این فرودگاه مجوز موقتی صادر شده بود و با توجه به ظرفیت های استان، تلاش های بسیاری برای اخذ مجوز رسمی پرواز از این فرودگاه صورت گرفت و با تائید ایمنی پروازها توسط سازمان هواپیمایی کشور، این موضوع در هیات دولت مطرح و با آن موافقت شد.

استاندار البرز گفت: با توجه به اینکه توسعه و انجام پروازهای مسافری از این فرودگاه از مطالبات مردم است با ایرلاین های مختلف وارد مذاکره شده ایم.

همچنین  با توجه به اسکان بیش از ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر جمعیت استان های دیگر در البرز، برای سفرهای هوایی این جمعیت می تواند از ظرفیت های فرودگاه بین المللی پیام البرز استفاده کند.

وی ادامه داد: با احتساب جمعیت البرز و استان های همجوار میتوانیم ۲۰ میلیون نفر را در بخش مسافران پروازی از طریق فرودگاه پیام تحت پوشش قرار دهیم.

استاندار البرز افزود: انتظار ما از مسئولان فرودگاه نیز این است که بر مبنای فناوری های روز مسائل مرتبط با امنیت و ایمنی پروازها را دنبال و تلاش کنند تا در آینده شاهد توسعه پروازهای مسافری داخلی و خارجی از این فرودگاه باشیم.

شهبازی گفت: فرودگاه بین المللی پیام بخشی از باری که بر دوش فرودگاه مهرآباد و امام خمینی(ره) و در زمینه جابه جایی مسافر است را به دوش می کشد و در پرواز امروز مشهد بخشی از مسافران از استان های همجوار بودند که نشان از نقش مهم فرودگاه پیام دارد.

۷۴۱۴/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها