۱۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۶
کد خبرنگار: 1223
کد خبر: 83470507
۰ نفر

برچسب‌ها

حسین و امیرحسین در صدر پنج نام پرشمار خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- حسین و امیرحسین در صدر پنج نام پرشماری است که توسط والدین در خراسان شمالی برای نوزادان پسر انتخاب می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین نام ابوالفضل در شمار دیگر اسامی پرطرفدار انتخابی برای پسران این استان قرار دارد.
علی زاهدی نیا افزود: این در حالی است که عباس، علی اصغر، علی اکبر و زینب نیز از دیگر نام های عاشورایی است که مردم این استان شمار زیادی از کودکان خود را به این نام ها می نامند.
وی خاطرنشان کرد: انتخاب نام ائمه معصومین (ع) نشان‌دهنده علاقه مردم خراسان شمالی به خاندان عصمت و طهارت و در واقع بیانگر رفتارهای فرهنگی مردم بر اساس آموزه های دینی است.
وی یادآور شد: در مجموع پارسال ۱۶ هزار و ۵۱۰ واقعه ولادت در استان به ثبت رسید که از این تعداد هشت هزار و ۵۰۷ نوزاد پسر بودند. 
زاهدی نیا نسبت جنسی ولادت در سال گذشته را ۱۰۶ اعلام کرد و گفت: به ازای تولد هر ۱۰۶ پسر، ۱۰۰ دختر در این استان به دنیا آمده اند. 
وی یادآور شد: هم اکنون میزان ثبت ولادت در کشور ۱۶ در هزار و در خراسان شمالی ۱۷.۵ در هزار است که خراسان شمالی در این رابطه از وضعیت بهتری برخوردار است. 
خراسان شمالی بر اساس آخرین سرشماری ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۱۰ درصد آنان ترکمن های اهل سنت هستند.

ط/۵۱۳۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha