۱۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۰
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83470506
۰ نفر

برچسب‌ها

فناوری تشخیص چهره برای مقابله با آدم‌ربایی در چین

پکن- ایرنا- پلیس چین اعلام کرد از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی و تعقیب موارد کودک‌ ربایی استفاده کرده و نتایجی مثبتی هم به دست آورده است.

معاون دفتر تحقیقات جنایی وزارت امنیت عمومی چین روز دوشنبه اعلام کرد این فناوری که تشخیص چهره در طول زمان ( Cross-age facial recognition ) نام دارد قادر است با استفاده از تصویر کودکیِ یک شخص، چهره‌ او را در بزرگسالی شبیه‌سازی کند بنابراین با وجود اینکه چهره کودکِ ربوده شده در طول زمان رشد، تغییرات زیادی می‌کند اما باز هم قابلیت مشابه‌سازی شکل و ظاهر کنونی او را خواهد داشت.

چن شیوک افزود: دقت این فناوری که توسط شرکت تنست ساخته شده است ۹۶ درصد بوده و در استفاده‌های آزمایشی در استان‌های فوجیان و سی‌چوان در سال 2017 میلادی به ترتیب ۸۰۰ و ۱۳ شخص ربوده شده در کودکی مورد شناسایی قرار گرفتند البته پس از مراحل تشخیصی، با استفاده از نمونه‌گیری و مقایسه‌ی DNA با والدین اصلی، صحت کودک‌ربایی تأیید می‌شود.

او گفت اگرچه ظاهر کودکان ربوده شده تغییر زیادی کرده بود اما با مقایسه عکس شبیه سازی شده فعلی با عکس های موجود در پایگاه داده پلیس توانستیم جستجو را محدود کنیم و اهداف را با دقت بیشتری پیدا کنیم.

این مقام پلیس چین گفت: این روش در دیگر نهادهای امنیت عمومی نیز قابل استفاده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =