طنین صدای یا حسین در مراسم  تاسوعای آتن

اروپا - آتن - آئین سوگواری شب تاسوعای حسینی با حضور عاشقان ولایت و امامت در تالار پارس شهر آتن پایتخت یونان برگزار گردید.

 در این مراسم ملکوتی که با حضور "احمد نادری" سفیر جمهوری اسلامی ایران، دیگر کارکنان سفارتخانه به همراه اعضای خانواده هایشان و شماری از ایرانیان و افغان های مقیم آتن برگزار شد، پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت آیت الله "احمد مبلغی" عضو مجلس خبرگان رهبری، زیارت عاشورا نیز توسط حاضرین قرائت گردید.

آیت الله مبلغی طی سخنانی با اشاره به اهمیت و جایگاه قیام و انقلاب بی نظیر عاشورا و مراحل کنشگری امام حسین(ع) در لحظات حساس و سرنوشت ساز عاشورا، گفت: کنشگری اباعبدالله الحسین (ع) در مراحل مختلف عاشورا و در چند بعد مهم همچون معرفی خود به کسانی که غفلت کرده باشند و فریب یزیدیان را خورد باشند، آگاه سازی کسانی که در لشکر یزد جمع شده بودند و دانسته و یا نادانسته برای کشتن فرزند رسول الله (ص) آمده بودند، برشمردن موقعیت مذهبی خود نزد پیامبر اکرم (ص) و راهنمایی و عملکرد روشنگرانه و انساندوستانه خود به لشکریانی که تحت تاثیر تبلیغات یزید علیه وی وارد میدان نبرد شده بودند، صورت گرفت تا حجت را بر آنان تمام کرده باشد.

وی در ادامه افزود: شمر یکی از عناصر فعال و گردانندگان اصلی صحرای کربلا بوده است، به طوریکه هم مانع توقف بروز جنگ شد، هم تلاش می کرد تا اثر گفتار و خطبه های امام حسین(ع) بر لشکریان یزد را کاهش دهد و بدین ترتیب مانع در هم پاشیدن لشگر یزدیان گردد و به طور کلی بدترین و خبیث ترین نقش را در کربلا اجرا می کرد و داعشی ها نیز درس آموخته این خبیث هستند که بویی از انسانیت نبرده و قتل عام و سربریدن را در برنامه زندگی خود دارند.

سپس عاشقان امامت و ولایت به نوحه خوانی و سینه زنی پرداختند و در سوگ امام حسین (ع) و یاران با وفایش که برای نجات دین اسلام و بشرین قیام کرده بودند اشک ماتم ریختند.

 این مراسم با شکوه با جمعیت کثیری در مرکز و امام بارگاه جعفریه شیعیان پاکستانی واقع در جنوب و غرب آتن، انجمن مهدیه افغان ها واقع در مرکز این شهر و دیگر مراکز و نماز خانه های پایتخت یونان برگزار گردید.

 خطیب امام بارگاه جعفری شیعیان پاکستانی نیز با تاکید بر هشیاری مسلمانان و بخصوص شیعیان، گفت: وحدت و یکپارچگی امت اسلامی در عصر حاضر از هر زمانی لازم تر است، زیرا استکبار جهانی با به راه انداختن جنگ های نیابتی و ایجاد گروه های تروریستی درصد لطمه زدن به چهره اسلام می باشد و برای رسیدن به اهداف شوم خود در جهت حمایت از رژیم اسرائیل گام برمی دارد، بنابراین وحدت و هوشیاری مسلمانان در این عصر یک اصل است و همه باید به آن توجه و منافع امت اسلامی را در نظر بگیریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =