۱۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۹
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83470442
۰ نفر

برچسب‌ها

خلخال در تاسوعا حسینی شد

اردبیل - ایرنا - مناطق مختلف شهرستان خلخال روز دوشنبه در تاسوعای حسینی به یاد حضرت عباس (ع) و دیگر یاران باوفای امام حسین (ع) رنگ و بوی حسینی گرفته و غرق در ماتم و عزا شد.

به گزارش ایرنا ، بر اساس یک سنت دیرینه ، در روز تاسوعای حسینی دسته‌های عزاداران حسینی پس از سوگواری در خیابان‌های خلخال به سمت بقعه امامزاده سیددانیال (ع) حرکت کرده و پس از طی مسافت پنج کیلومتری این مسیر با پای پیاده در صحن مطهر آن حضرت عزاداری خود را ادامه می‌دهند.

در این مراسم از همه عزاداران حاضر با غذای گرم آماده شده از سوی خیرین امامزاده پذیرایی می‌شود.

امسال نیز این مراسم همانند سال‌های گذشته برگزار و پیش از ظهر امروز عزاداران سیاه‌پوش در هوایی سرد ،مه‌آلود و بارانی  باران این مراسم را اجرا کردند.

همچنین شب عاشورا اهالی این شهرستان با حضور در حسینیه‌ها و اماکن مقدس شمع روشن کرده و با برپایی دسته‌های عزاداری از نیمه شب تا سحرگاه عاشورا به یاد امام حسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت شب زنده‌داری می‌کنند.

تاسوعای حسینی در جای جای این شهرستان با برگزاری سنت‌ها و آیین‌های دیرینه عزاداری هریک از مناطق سه بخش مرکزی شاهرود و هشجین همراه شده ، طوری‌که همه اماکن مذهبی این منطقه امروز شاهد حضور هزاران عزادار سیاه‌پوش هستند.

امروز بازار احسان و نذری نیز در جای جای این شهرستان داغ بود و هر کس به تناسب توان مالی خود از عزاداران حسینی با غذاهای گرم ، چای و شربت پذیرایی می‌کرد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =