۱۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۳
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 83470355
۰ نفر

برچسب‌ها

شور دلدادگان حسینی در قزوین به یاد علمدار دشت کربلا

قزوین - ایرنا - هزاران تن از شهروندان قزوینی همزمان با روز تاسوعا به یاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) سقا و علمدار دشت کربلا گردهم آمده و به عزاداری پرداختند.

مراسم عزاداری روز تاسوعا با اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در قزوین با حضور هزاران تن از دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در خیابان شهدا برگزار شد. 

سیاهپوشان قزوینی در این مراسم با نوای "العطش، العطش یا عباس" با همراهی مداحان اهل بیت به نوحه خوانی و سینه زنی پرداختند و عشق و ارادات خود را به خاندان رسول اکرم (ص) و علمدار دشت کربلا به نمایش گذاشتند.

همزمان با روز تاسوعای حسینی بسیاری از اماکن مقدسه و بقاع متبرکه و حسینیه های قزوین نیز میزبان عزاداران و سوگواران حسینی (ع) بودند و حاضران در این مجالس به یاد یار وفادار امام حسین حضرت ابوالفضل العباس (ع) اشک ماتم ریختند.

در برخی نقاط شهر قزوین و همچنین دیگر شهرها و بسیاری از روستاهای استان قزوین نیز همزمان با روز تاسوعا و انجام آئین های مختلف عزاداری، تعزیه حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد.

پخش نذورات مردمی از دیگر برنامه های هیات های عزاداری و سوگواران قزوینی در روز تاسوعاست.

نماز ظهر روز تاسوعا نیز به امامت آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین با حضور عزاداران حسینی (ع) برگزار شد.

۷۳۸۹*۳۰۱۳