دمشق از موضع عراق مبنی بر بازگشت سوریه به اتحادیه عرب قدردانی کرد

بیروت- ایرنا- کاردار سوریه در مصر ضمن تقدیر از موضع عراق در حمایت از ملحق شدن مجدد سوریه به اتحادیه عرب گفت، هم اکنون دمشق به چیزی جز ادامه حمایت از ارتش به منظور ریشه کن کردن تروریسم و تکمیل آزادسازی خاک کشور اشتیاق ندارد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، «باسم درویش» کاردار سوریه در مصر در واکنش به درخواست عراق مبنی بر پیوستن مجدد سوریه به اتحادیه عرب گفت، دمشق از هرگونه موضع آگاهانه و حمایت جویانه از سوریه قدردانی می‌کند و به بازیافتن نقش عربی دیرینه خود امیدوار است.

وی در گفتگو با روسیا الیوم  ضمن اشاره به اینکه درخواست های متعددی در خصوص ملحق شدن مجدد سوریه با اتحادیه عرب تصریح کرد:می‌بینیم که موقعیت و نقش محوری سوریه در چارچوب اقدام مشترک عربی، محوری و اساسی بوده است.

درویش همچنین پیروزی‌های میدانی ارتش سوریه را دستاورد ملتی دانست که برای حفظ کرامت و حاکمیت خود جانفشانی کردند.

اظهارات درویش در حالی است که "احمد نایف رشید الدلیمی" سفیر عراق در قاهره و نماینده دائم این کشور در اتحادیه عرب، روز گذشته در یکصد و پنجاه و دومین نشست عادی شورای اتحادیه عرب که ریاست آن را بغداد بر عهده دارد، ملحق شدن مجدد سوریه به اتحادیه عرب را خواستار شد.

اتحادیه عرب در اواخر سال ۲۰۱۱ در شرایطی که دولت قانونی سوریه با فشارهای غرب روبه رو بود، عضویت این کشور را به حالت تعلیق درآورد و پس از آن نیز برخی کشورهای عربی سفارت خانه های خود را در دمشق تعطیل کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =