۱۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۷
کد خبرنگار: 1434
کد خبر: 83470263
۰ نفر

برچسب‌ها

قمر بنی هاشم بصیرت دینی و سیاسی داشت

بوشهر - ایرنا - امام جمعه دیر گفت: حضرت عباس(ع) از ایمان محکم و استواری برخوردار بود و با داشتن بصیرت دینی و سیاسی تا آخر ، صحنه را خالی نکرد و در راه اسلام و اطاعت از امامش جان خود را فدا کرد.

حجت الاسلام سید علی حسینی روز دوشنبه در مراسم تاسوعای حسینی در حسینیه باب الحوائج شهر دیر افزود: دین شناسی، حفظ دین و عمل به دین از شاخص های فرد مومن و مسلمان است.

وی گفت:  در پرتو ایمان ، معنویت و تقویت  باورهای دینی و اعتقادات،  انسان به آرامش میرسد.

امام جمعه دیر بااشاره به اینکه مقام قمر بنی هاشم از رهگذر بندگی و اطاعت از خدا بوده است گفت: انسان در مسائل دینی باید بصیرت داشته و دشمن شناس باشد و حضرت عباس هم یک دین شناس بود.

وی ضرورت دشمن شناسی را مورد تاکید قرارداد واظهارداشت: دشمن  دل خوش کرده  از طریق تهاجم فرهنگی به اهداف شوم خود برسد و جوانان را به بی دینی سوق دهد اما این آرزو را به گور خواهدبرد.

حسینی یادآورشد: بصیرت مردم باعث خواهد شد تا همچون قمر بنی هاشم  پشت سر و حامی ولی و رهبر خود  باشند.

وی گفت: رییس جمهوری آمریکا چند بار اعلام کرده که اگر ملت ایران از آرمان دینی خود دست بکشد ما با آنان کاری نداریم که این نقشه دشمن برای ایجاد تفرقه و جدایی است.

امام جمعه دیر افزود: امروز دشمن با چهره ها و از راههای مختلف سعی در ضربه زدن به نظام اسلامی دارد، که شناخت چهره واقعی دشمن نیاز به هوشیاری و بصیرت دارد.

۷۲۰۷/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =