کمک ۲۸۰ میلیارد ریالی هیات‌های مذهبی یزد به نیازمندان

یزد- ایرنا - مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران گفت: از محرم سال گذشته تاکنون توسط اعضای هیات‌های مذهبی این استان ۲۸۰ میلیارد ریال به نیازمندان کمک شده است .

سیدحسن حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کمک‌ها در راستای انجام امور عام‌المنفعه و رسیدگی به نیازمندان انجام شد.

به گفته وی تهیه جهیزیه، آزادی زندانیان، کمک به سیل‌زدگان، ساخت مراکز آموزشی، ورزشی، علمی و کمک به زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست اهم کمک‌هاست.

 مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران پیش‌بینی کرد با همت و همراهی مردم و پیگیری هیات‌ها این کمک در سال‌جاری نسبت به گذشته افزایش یابد.

حسینی گفت: بعد از جمع‌بندی کمک ها و میزان آن برای اطلاع عموم مردم ولایتمدار و عاشقان امام‌حسین (ع) اطلاع رسانی می‌شود.

وی افزود: بیش از  ۱۰ برابر آنچه برای برگزاری مراسم‌های  عزاداری امام‌حسین (ع) هزینه می‌شود صرف کمک به  فقرا و نیازمندان می‌شود. 

با توجه به اینکه شهر یزد، ۲ سال گذشته در فهرست میراث‌ جهانی به ثبت رسیده و همچنین عنوان حسینیه ایران را دارد، امسال در اختتامیه این اجلاس عنوان "یزد، حسینیه ایران" به "یزد، حسینیه جهان" تغییر یافت.

در  یزد، بسته به ظرفیت هر محله‌ای در هر ۱۰۰ متر مربع  یک حسینیه وجود دارد بنحوی که که بیش از ۵۰۰ حسینیه در این استان احداث شده و سال‌های سال است که همه آن را  حسینیه ایران می شناسند.

استان یزد یک هزار و ۵۰۰ هیات عزاداری  دارد.

۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =