۱۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۵:۲۸
کد خبرنگار: 1266
کد خبر: 83470201
۰ نفر

برچسب‌ها

 راهپیمایی همبستگی با قیام امام حسین(ع) در مرکز شهر آتن

آتن- ایرنا- شیعیان و عاشقان امامت و ولایت با تجمع در مرکز شهر آتن، قیام امام حسین (ع) علیه ظلم و فساد را گرامی داشتند.

در این تجمع با شکوه، جمع زیادی از شیعیان و برادران اهل تسنن از کشورهای مختلف جهان اسلام و مسیحیان یونانی حضور داشتند.

آیت الله احمد مبلغی عضو مجلس خبرگان رهبری در این گردهمایی به عنوان نخستین سخنران، با اشاره به فلسفه و اهمیت قیام امام حسین(ع)، گفت: این قیام در شرایطی صورت گرفت که جهان اسلام به دست افراد ظالم و کسانی که حکومت اسلامی را غصب کرده بودند، افتاده و به مردم ظلم می کردند و در صدد انحراف دین مبین اسلام از مسیر اصلی خود بودند.

وی افزود: قیام امام حسین (ع) فقط برای شیعیان و حتی جهان اسلام نبود، بلکه این قیام پیام مهم آزادگی، عدالت خواهی و زندگی در کمال آسایش برای تمام انسانهاست.

آیت الله مبلغی ادامه داد: شما در این گرمای شدید برای منافع مالی جمع نشده اید، بلکه به خاطر عشق به امام حسین(ع) و حمایت از عدالت و آزادگی خواهی این امام برای تمام جوامع بشری، جمع شده اید که این موضوع بی نهایت ارزشمند است و نوید آینده ای روشن را برای همگان در پی دارد.

 شیخ "ذاکر احمدی" یکی از علمای سنی محب اهل بیت (ع) نیز در سخنانی با اشاره به قیام امام حسین(ع)، گفت: قیام ابا عبدالله، رخدادی بی نظیر در تاریخ جهان اسلام است که به ما درس آزادگی می دهد تا زیر بار ظلم نرویم و از عدالتی که اسلام توصیه می کند، دور نشویم و در واقع این حرکت برای همه انسان‌ها و برای تمام عصرهاست.

یکی از روحانیون افغان نیز در سخنانی، قیام امام حسین (ع) را برای همه بشریت قلمداد کرد و افزود: شخصیت های بزرگی همچون گاندی و تعداد زیادی از اندیشمندان و مبارزان در جهان می گویند درس آزادگی را از امام حسین(ع) فرا گرفته اند.

 "اختر عابدی" یکی از شیعیان پاکستانی نیز در سخنانی به زبان یونانی، ضمن بر شمردن مصائبی که بر امام حسین (ع) و اهل بیتش در روز عاشورا وارد آمد، گفـت: به دستور خلیفه و یزیدیان حتی از دادن آب به طفل شش ماهه خودداری کردند و به جای آب، تیر بر گلوی وی زدند؛ یزیدیان اقدام به قطعه قطعه کردن بدن های مبارزان حق نمودند و این چیزی است که امروز داعش و نیروها و گروه های تروریستی انجام می دهند. همچون نوادگان خود اقدام به بریدن سرهای بیگناهان کرده و به این اقدامات ننگین خود، افتخار نیز می کنند.

 وی در ادامه سخنان خود، تصریح کرد: داعش و گروه های تروریستی تربیت شده در خارج از مرزهای کشورهای اسلامی هستند و تنها دشمن شیعیان نیستند، بلکه برادران سنی و حتی مسیحیانی که با روش و منش آنان مخالف هستند را نیز می کشند.

عابدی افزود: این گروه های تروریستی توسط زورگویان و قدرت‌هایی که می خواهند بر منابع و منافع منطقه خاورمیانه در وهله نخست تسلط پیدا کنند، ایجاد شده اند و تنها آزادگان و مبارزان حقیقی طرفدار عدالت جهانی در مقابل آنان قیام و تا حدود زیادی مانع قتل عام تعداد زیادی از بی گناهان شدند و هنوز هم علیه این گروه‌های ضد بشری مبارزه می کنند و در واقع، نیروهای مبارز و خط مقاومت برای حفظ  ارزش و کرامت بشری با گروه های تروریستی وابسته به نظام ظلم مبارزه می کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =