مقاومت و ایستادگی، راه سعادت و حل مشکلات است

زنجان - ایرنا - فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: قیام عاشورا نشان داد که مقاومت و ایستادگی، راه سعادت است‌ و امروز نیز تاریخ تکرار شده و تمام دنیای مستکبر در مقابل یک امام و امت، آرایش جنگی گرفته‌اند اما تسلیم، شکست، سازش و مذاکره در قاموس ما نبوده و هدف ما ایستادگی، حرکت، تسلط و آفرینش قدرت است.

سردار سرلشکر حسین سلامی شامگاه یکشنبه در جمع عزاداران حسینیه اعظم زنجان با بیان اینکه قیام عاشورا عبرت بزرگی داشت، افزود: عبرت عاشورا این بود که اگر امتی ترس، جهل و طمع را رها نکند امام خود را در میدان جهاد، تنها می‌گذارد همانگونه که بسیاری از انسان‌های سست‌ایمان در میانه راه، امام حسین(ع) را تنها گذاشتند.
وی اظهار داشت: امروز نایب امام زمان(عج) در میدان بوده و البته امت، تغییر کرده و آگاه است و امام خود را تنها نمی‌گذارد و به همین دلیل، ماجرای غم‌انگیز عاشورا تکرار نمی‌شود که تقدیم صدها هزار شهید، سند دلالت بر این مساله است.
سلامی تصریح کرد: امروز اسلام به حاکمیت رسیده و مسلمانان با تشکیل قدرت، میدان برتری را در اختیار گرفته‌اند و با وجود اینکه تمام دشمنان دست به دست هم داده‌اند تا صحنه کربلا تکرار شود اما ایستادگی امت سبب به هم خوردن تمرکز و عقب‌نشینی دشمن شده است.
وی ادامه داد: مسلمانان بیرق جهاد را بر دوش گرفته و جوانان ایرانی کاری کرده‌اند که دشمن به شکست خود اعتراف کرد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: وقتی مسلمانان، امام و دشمن خود را می‌شناسند محشری بر پا می‌شود و امام(ره) و رهبر معظم انقلاب نیز با قوه تدبیر که با منطق حق، وحی و حکمت همراه بود مسلمانان را هدایت کرده و بر بزرگترین امپراطوری‌های جهان غلبه کرده‌اند.
وی افزود: این غلبه‌ها از عاشورا الهام گرفته و با تکیه بر منطق قرآن بوده است.
سلامی اظهار داشت: امروز جهان اسلام، میدان جهاد نیرومندی شده و امام مسلمین تنها نیست و جوانان شجاع، مجاهد و شهادت طلبی وجود دارند که می‌توانند طومار دشمنان را برای طولانی‌مدت بر هم بپیچند.
وی خاطرنشان کرد: برخلاف اینکه تمام دنیا ما را تحریم کرده‌اند اما در جایی که مردم با ایمان، در مقابل دشمنان خدا و مستکبران می‌جنگند سربلند و مهیای حل مشکلات خواهیم بود.
سلامی تصریح کرد: حل مشکلات به دست خودمان است زیرا هیچ‌گاه دشمن به دشمن راه حل نمی‌دهد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: عاشورا عظیم‌ترین واقعه حیات بشر و پرشکوه‌ترین رویداد هستی است که هر سال زنده‌تر، طوفانی‌تر و عمیق‌تر به پیش رفته و دل‌های جدیدی را تسخیر می‌کند.
وی اظهار داشت: قیام عاشورا حتی قلب اروپا و آمریکا را تحت نفوذ خود قرار داده و حقیقت و شکوه عاشورا با نزدیک شدن به این حادثه، با چشم‌ها و گوش‌های درونی و معنوی بیشتر حس می‌شود.
سلامی با بیان اینکه امام حسین(ع) وارث انبیا و اوصیای الهی بود، خاطرنشان کرد: وقتی چنین شخصیت باعظمتی به خود اجازه می‌دهد شهید شده و خانواده‌اش به اسارت درآیند، عظمت اسلام و امام روشن می‌شود.
وی تصریح کرد: امام حسین(ع) با وجود اینکه می‌دانست به شهادت می‌رسد اما دلیلی برای خالی کردن میدان جهاد نبود و این راه را بر اساس فلسفه عمیق الهی انتخاب کرد زیرا باید منطق مبارزه و جهاد در مقابل ستمگران را در میدان عمل به تصویر می‌کشید.
سلامی ابراز کرد: عاشورا کهنه شدنی نبوده و الگویی برای سعادت انسانی است و این هنرنمایی عاشورا است که باشکوه‌ترین صحنه‌های تاریخ را خلق می‌کند و چشم تاریخ برای همیشه خیره می‌ماند.
۹۵۵۶/6085

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =