۱۵ کیلوگرم تریاک از سوداگران مرگ در اسفراین کشف شد

بجنورد- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: ۱۵ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک عصر روز یکشنه در شهرستان اسفراین کشف شد و در این زمینه سه نفر سوداگر مرگ دستگیر شدند.

سرهنگ حسین بدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این عملیات، ۲ دستگاه خودرو سواری پراید هم توقیف شد.

وی همچنین با اشاره به رشد ۲۴ درصدی کشف مواد مخدر غیرصنعتی در استان گفت: در ۵ ماهه سال گذشته، هزار و ۱۳۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک در استان کشف شد که این رقم امسال به هزار و ۴۲۱ کیلوگرم افزایش یافته است.

سرهنگ بدری اظهار داشت: میزان کشف مواد مخدر صنعتی هم از ۱۳ کیلوگرم در ۵ ماهه پارسال به ۳۲ کیلوگرم در مدت مشابه امسال رسیده است.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی افزود: در ۵ ماهه سال پیش ۶۷۲ نفر قاچاقچی و خرده فروش در استان دستگیر شدند که این رقم امسال به ۶۷۲ نفر افزایش یافته است.

وی اجرای ۱۴۰ طرح عملیات پاکسازی نقاط آلوده، اجرای ۱۱۴ طرح کنترل محور مواصلاتی، اجرای ۳۱ طرح ارتقای امنیت اجتماعی و ۵۴ طرح پاکسازی اطراف مدارس را از دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری عنوان کرد.

سرهنگ بدری گفت: در ۵ ماهه امسال ۲۷ عملیات مبارزه با مواد مخدر برون استانی و ۱۹ عملیات درون استانی اجرا شده و در این عمیات، ۳۵ دستگاه خودرو توقیف شده است.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: امسال انهدام باندهای فروش مواد مخدر ۵۵ درصد رشد داشته است.

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =