۱۸ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۰:۰۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83470152
۰ نفر

برچسب‌ها

گرمای بی سابقه در فرانسه جان ۱۵۰۰ نفر را گرفت

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت فرانسه روز یکشنبه گفت: گرمای بی سابقه در منطقه اروپا منجر به کشته شدن یکهزار و ۵۰۰ نفر در این کشور شد.

به گزارش یورو نیوز، «انیس بوزن» گفت: فرانسه امسال ۱۸ روز بسیار گرم را تجربه کرد که در این میان، همه شهروندان نتوانستند این گرمای بیش از اندازه را تحمل کنند.

وزیر بهداشت فرانسه افزود: ما در ماههای گرم تابستان در کشور آمار ۱۵۰۰ کشته را ثبت کردیم و نیمی از کشته شدگان افراد مسن با بیش از ۷۵ سال بوده اند.

به گفته بوزن؛ در مجموع باید گفت که گرمای بی سابقه تابستان امسال بر سلامت ۲۰ میلیون شهروند فرانسوی تأثیرگذار بوده است.

گرما در ماه های ژوئن (تیر) و ژوئیه (مرداد) سال جاری در فرانسه از ۴۰ درجه سانتیگراد (۱۰۴ درجه فارنهایت) فراتر رفته و رکوردهای دما در بیش از ۵۰ شهر در سراسر فرانسه شکسته شد.

به گزارش یورو نیوز، ساکنان کشورهای اروپا، گرمایی کم‌سابقه را در آخرین هفتۀ ماه ژوئن (مرداد-شهریور) ۲۰۱۹ تجربه کردند. این موج گرما که نتیجۀ ورود یک تودۀ هوای گرم از آفریقا به سمت شمال اروپاست، باعث شده که دما در برخی مناطق اروپا حتی به ۴۰ درجه سانتیگراد برسد و به عنوان مثال لهستان امسال گرمترین ژوئن را ظرف ۲۰۰ سال اخیر تجربه کرد.

موج گرما باعث خشکسالی‌های وسیع در برخی کشورهای اروپایی همچنین کاهش سطح رطوبت هوا و آتش سوزی‌های گسترده در مناطق جنگلی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =