۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۰
کد خبرنگار: 2503
کد خبر: 83470130
۰ نفر
برتری سوئیس و رومانی برابر رقبا

تهران- ایرنا- تیم های ملی سوئیس و رومانی یکشنبه شب در رقابت های مقدماتی یورو 2020 مقابل رقبای خود به پیروزی رسیدند.

ملی پوشان سوئیس در چارچوب رقابت های گروه D  میزبان تیم جبل الطارق قعر نشین این گروه بودند و با نتیجه پر گل  4 برصفر این تیم را شکست دادند.
«دنیس ذکریا» دردقیقه 37 ، «ادمیر مهمدی» دردقیقه 43 و «ریکاردو رودیگوئز» دردقیقه 1+45 طوفان 10 دقیقه ای در نیمه نخست به پا کرده و دروازه حریف را گشودند.
تنها گل این تیم در نیمه دوم را «ماریو گاورانوویچ»درون دروازه جبل الطارق جای داد تا در کسب این پیروزی نقش داشته باشد.
سوئیس با کسب هر سه امتیاز این دیدار هشت امتیازی شد اما جایگاه سوم این تیم درجدول رده بندی این گروه بدون تغییر ماند.
جبل الطارق نیز با قبول این شکست سنگین همچنان بدون امتیاز ماند و از قعر جدول تکان نخورد.
ملی پوشان سوئد براساس آمار در بیش از 77 درصد از زمان کنترل توپ و میدان را دراختیار خود داشتند و 31 مرتبه برروی دروازه حریف حملاتی را طراحی کردند که 11 حمله آنان در چارچوب دروازه رقیب بود.
ملی پوشان سوئیس در این دیدار 610 پاس صحیح داشتند این درحالی بود که در این شاخص بازیکنان جبل الطارق تنها 197 پاس درست  بین خود رد و بدل کردند.
در دیگر دیدار همزمان و از گروه F این رقابت ها، رومانی که روزگاری در فوتبال اروپا قدرتمنایی می کرد میزبان تیم مالت بود ملی پوشان مالت که از پنج دیدار گذشته خود یک پیروزی و چهار شکست در کارنامه داشتند مقابل رومانی بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشته اما در نهایت و به سختی مقابل حریف صاحب سبک خود شکست خوردند.
در این دیدار که با نتیجه یک بر صفر تمام شد «جورج پوشکاش» در دقیقه 47 برای تیم رومانی موفق به گلزنی شد و سه امتیاز این دیدار را برای تیم خود به ارمغان آورد.
تیم رومانی با کسب این پیروزی که از هفته ششم این رقابت ها برای این تیم بدست آمد  10 امتیازی شد و با 2 پله صعود درجایگاه سوم جدول گروه F جای گرفت.
دردیگر دیدار همزمان و از گروه D  این رقابت ها گرجستان با نتیجه تساوی بدون گل دانمارک را متوقف کرد.
این درحالی است که در نخستین دیدار امروز مقدماتی یورو 2020  ارمنستان با نتیجه قابل توجه 4 بر 2 بوسنی و هرزگوین را مغلوب کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =