۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۲
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83470117
۰ نفر

برچسب‌ها

کمبود فضای آموزشی شهر کرمان بررسی می شود

کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، از سفر رئیس سازمان نوسازی مدارس به کرمان در راستای بررسی کمبود فضاهای آموزشی این شهر خبر داد.

به گزارش شبانگاه یکشنبه ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی در نشست بررسی مشکلات مدارس برای آغاز سال تحصیلی با حضور مدیران نواحی یک و ۲ شهرستان کرمان افزود: با توجه به افزایش قابل توجه دانش‌آموزان و نبود تعادل در سرانه زیرساخت‌های آموزشی شهر کرمان نسبت به جمعیت متقاضی استفاده از فضای آموزشی مدارس شاهد کمبود فضای آموزشی در شهر کرمان طی ۲ سال اخیر بودیم.
وی اظهار داشت: یکی از دلایل کمبود فضای آموزشی این است که جمعیت بسیار زیادی در زمان سرشماری به خارج از کرمان، روستاها و مناطق دیگر می روند در حالی که در کرمان زندگی و از امکاناتی مانند آموزش این شهر استفاده می کنند و این تعادل نسبت بین سرانه جمعیت و فضای آموزشی مورد نیاز را تحت تاثیر قرار داده است.
پورابراهیمی از معاونان و مدیران نواحی آموزشی شهرستان کرمان خواست، مشکلات اولویت‌دار آموزشی را مطرح کنند که با توجه به وضعیت مدارس بازنگری انجام شود. 
وی با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی وجود دارد که می توان از آنها به صورت ویژه برای رفع مشکلات آموزش و پرورش استفاده کرد گفت: یکی از این ظرفیت‌ها بنیاد فرهنگی قدس است که انتظار از هیات امنای این بنیاد این است اولویت خودشان را در راستای رفع مشکلات فضای آموزشی شهر کرمان بگذارند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: ما با کمبود فضای آموزشی در شهر کرمان مواجه هستیم و خیرا با هیات امنای بنیاد فرهنگی قدس جلسه داشتیم و قبول کردند بخشی از هزینه ساخت مدارس را به عهده بگیرد و بخشی از اعتبارات نیز حوزه سازمان نوسازی مدارس که در بودجه سنواتی دیده شده تامین شود.
وی گفت: با توجه به اقداماتی که در کمیسیون تلفیق مجلس برای افزایش سهم اعتبارات سازمان نوسازی مدارس انجام شده انتظار است از این ظرفیت نیز بتوانیم استفاده کنیم و پایان هفته حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس را در کرمان خواهیم داشت و اقدامات لازم در این خصوص پیگیری می‌شود.  
پورابراهیمی استفاده از ظرفیت خیران مدرسه‌ساز در کرمان را مورد تاکید قرار داد و گفت: اقداماتی از سوی عطا احمدی به عنوان یکی از متولیان این حوزه انجام شده که قابل تقدیر است و باید استمرار یابد و جذب خیران جدید را داشته باشیم.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: اخیرا با هیات امنای بنیاد فرهنگی قدس جلسه داشتیم و قبول کردند بخشی از هزینه ساخت مدارس را به عهده گیرد و بخشی از اعتبارات نیز از  حوزه سازمان نوسازی مدارس که در بودجه سنواتی دیده شده تامین شود.
وی به جلسات متعدد با رئیس سازمان نوسازی مدارس اشاره کرد و گفت: با توجه به اقداماتی در کمیسیون تلفیق مجلس برای افزایش سهم اعتبارات سازمان نوسازی مدارس در نظر گرفته شده انتظار است از این ظرفیت هم بتوانیم استفاده کنیم.

۳۰۲۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =