تماشاگران، مشوق بسکتبالیست های ایرانی در صعود به المپیک

پکن- ایرنا- تیم ملی بسکتبال ایران که به دلیل سه شکست مرحله گروهی جام جهانی چین، شانس کمی برای حضور در رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو داشت سرانجام امشب (یکشنبه) توانست در ورزشگاه کادیلاک پکن، در کنار تلاش مربی و بازیکنان، با حمایت تماشاگران ایرانی به المپیک راه یابد.

تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین بازی خود که امشب برگزار شد با برتری قاطع مقابل فیلیپین، جواز حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.

ایران در مرحله گروهی جام که هفته گذشته در گوانجو چین برگزار شد برابر پورتوریکو، تونس و اسپانیا باخت اما به دلیل عدم صعود چین به جمع ۱۶ تیم برتر جام، امید المپیکی شدن ایران زنده ماند تا اینکه در نهایت پیروزی ایران برابر آنگولا و فیلیپین و همچنین شکست چین برابر نیجریه باعث شد بسکتبال ایران بعد از ۲ دوره غیبت در المپیک، باز هم سهمیه بزرگترین رویداد ورزشی جهان را کسب کند.

اما آنچه امشب بیش از همه در حاشیه بازی ایران و فیلیپین به چشم می آمد حضور تماشاگران خونگرم ایرانی در استادیوم کادیلاک بود، تماشاگرانی که اگر نسبت به جمعیت حاضر در استادیوم خیلی کم بودند اما چون عرق ایران در سر داشتند با جان و دل از تیمشان در این رقابت ها حمایت کردند.

بسیاری از تماشاگران چینی حاضر در استادیوم از آنجائیکه باخت ایران در این بازی بر صعود چین به المپیک توکیو تاثیر مستقیمی داشت تیم فیلیپین را تشویق می کردند و در موقعیت های حساس با تشویق تیم حریف، به دنبال تضعیف روحیه بازیکنان ایرانی بودند اما این تماشاگران یکدست و خونگرم ایرانی بودند که با تشویق های ممتد، به بازیکنان ایرانی روحیه می دادند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در اقدامی مثبت علاوه بر تهیه تعدادی بلیط برای تماشاگران ایرانی، با برنامه ریزی و اطلاع رسانی درست توانست ایرانیان مقیم پکن را به حضور در استادیوم تشویق کند تا مایه دلگرمی بازیکنان تیم بسکتبال باشند.

در میان تماشاگرانی که تیم ایران را تشویق می کردند جدا از ایرانیان مقیم چین، تعدادی از آنها هم ایرانیانی بودند که از کشورهای دیگر از جمله کانادا و نیوزیلند خود را به پکن رسانده بودند تا به عنوان یار ششم تیم ملی بسکتبال ایران عمل کنند.

«عباس نیک نام» از جمله این تماشاگران بود که به عشق تیم ایران از کانادا به چین سفر کرده بود او گفت پیش از این نیز سه بازی ایران را در مرحله گروهی در گوانجو از نزدیکر دیده است و امروز هم در استادیوم کادیلاک پکن به تشویق تیم ایران پرداخته است.

وی گفت قبلا هم بازی های تیم ملی بسکتبال را در کشورهای دیگر دنبال کرده است و از نزدیک این بازی ها را دیده است «نیک نام» یکی از برنامه های آینده خود را سفر به ژاپن برای تشویق تیم ملی بسکتبال ایران در المپیک ۲۰۲۰ عنوان کرد.

بعد از بازی امشب نیز تعدادی از تماشاگران ایرانی بازیکنان را تا هتل محل اقامت بسکتبالیست ها بدرقفه کردند و در لابی هتل نیز با بازیکنان عکس یادگاری گرفتند.

تیم ایران در بازی امشب با نتیجه ۹۵ بر ۷۵ برابر فیلیپین به پیروزی رسید و توانست در جام جهانی به سهمیه مستقیم المپیک توکیو دست پیدا کند.

رقابت‌های انتخابی بین قاره‌ای تابستان سال آینده و پیش از المپیک برگزار می‌شود و بهترین‌های قاره‌های جهان که در جام جهانی المپیکی نشده‌اند، در آن رویداد به میدان می‌روند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =