شاهین طبع: بسکتبال ایران مزد زحمات دو ساله اش را گرفت

پکن- ایرنا- سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران با اشاره به برد ایران در مقابل فیلیپین و راه یابی به المپیک ۲۰۲۰ توکیو گفت: بسکتبال ایران مزد زحمات دو ساله بازیکنان، فدراسیون و حمایت ها را گرفت.

مهران شاهین طبع یکشنبه شب پس از برد تیم ملی بسکتبال برابر فیلیپین و صعود به المپیک توکیو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پکن افزود: بازی با کیفیتی که بچه های تیم ملی بسکتبال امروز انجام دادند باعث برتری ایران بر فیلیپین و صعود به المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.

وی ضمن قدردانی از حمایت های رسانه ها، مردم و تماشاگران ایرانی حاضر در استادیوم کادیلاک پکن گفت: از اینکه با برد مقابل فیلیپین و راه یابی به المپیک، دل مردم ایران شاد شد خوشحال هستیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران در مورد کیفیت بازی ها هم گفت: جام جهانی چین یکی از بهترین جام جهانی هایی بود که تا حالا برگزار شده است این مسابقات حدود ۲۰ ماه طول کشید و چین برنامه ریزی زیادی برای برگزاری این بازی ها کرده بود هر چند چین در این مرحله نتوانست مجوز ورود به المپیک را بگیرد و باید در مسابقات دیگری شرکت کند.

شاهین طبع در ارتباط با المپیک ژاپن هم گفت که فدراسیون بسکتبال باید برنامه ریزی کند تا شرایط در یک سال آینده به نوعی باشد که حضور قدرتمندی در توکیو داشته باشیم.

تیم ملی بسکتبال ایران با برتری قاطع مقابل فیلیپین، جواز حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.

عصر امروز (یکشنبه) در ادامه رقابت های جام جهانی بسکتبال، پیش از پایان دیدار ایران و فیلیپین تیم بسکتبال چین میزبان جام برابر نیجریه باخت و با توجه به اختلاف این شکست و اختلاف نتیجه ایران و فیلیپین تیم ملی کشورمان سهمیه المپیک گرفت. تیم ایران با نتیجه ۹۵ بر ۷۵ فیلیپین را برد و المپیکی شد.

تیم ملی بسکتبال ایران سه کوارتر اول مسابقه را با نتیجه ۳۰ بر ۲۴، ۱۸ بر ۱۰ و ۲۷ بر ۱۶ به سود خود تمام کرد و با اینکه در کوارتر پایانی ۲۵ بر ۲۰ باخت، اما در نهایت برنده دیدار شد و به المپیک صعود کرد.

تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله گروهی جام برابر پورتوریکو، تونس و اسپانیا باخت و صعود نکردن چین به جمع ۱۶ تیم برتر جام، امید المپیکی شدن ایران را زنده نگه داشت و در نهایت پیروزی برابر آنگولا و فیلیپین و همچنین شکست چین برابر نیجریه باعث شد تا بسکتبال ایران بعد از ۲ دوره غیبت در المپیک بازهم سهمیه بزرگترین رویداد ورزشی جهان را کسب کند.

تاکنون نیجریه، ایران، استرالیا و ژاپن حضور خود در المپیک را قطعی کرده اند.

در پایان مسابقه ایران و فیلیپین ملی پوشان کشورمان با حضور در زمین جشن صعود به المپیک برپا کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =