برای برگزاری اردوی برون مرزی با چهار کشور مکاتبه کردیم

تهران- ایرنا- مدیر تیم‌های ملی تیراندازی با کمان با اشاره به اعلام فهرست دعوت‌شدگان به سومین مرحله اردوی آماده‌سازی گفت: برای آماده‌سازی کمانداران و افزایش شانس کسب سهمیه بدنبال برگزاری اردوی برون مرزی هستیم و به همین منظور با چهار کشور در این خصوص مکاتبه کردیم.

«امید نجاری» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هدف فدراسیون از اعزام تیم ملی به مسابقات کاپ آسیا در فیلیپین آماده‌سازی بهتر تیم برای مسابقات قهرمانی آسیا بود اما متاسفانه با عدم صدور روادید ملی‌پوشان، حالا به‌دنبال برگزاری یک اردوی برون‌مرزی جهت آمادگی بیشتر آنان هستیم.

وی ادامه داد: به‌تازگی با کشورهای چین تایپه، هند، قزاقستان و روسیه در خصوص برگزاری اردویی ۱۵ تا ۲۰ روزه مکاتبه کردیم و امیدواریم بتوانیم یکی از سه اردوی آینده را در یکی از این کشورها برگزار کنیم.

مدیر تیم‌های ملی تیراندازی با کمان ادامه داد:‌ پس از بازگشت تیم ملی از مسابقات قهرمانی جهان هلند که خرداد ماه برگزار شد، تاکنون ۲ مرحله اردو برای ملی‌پوشان برگزار شده است و اردوی سوم را نیز از ۲۳ شهریور به مدت ۲۰ روز برگزار می‌کنیم و در تلاشیم تا سه مرحله دیگر تا اواخر آبان‌ماه برگزار شود.

وی در خصوص شانس ایران برای کسب سهمیه در مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند و سطح رکوردهای ملی پوشان افزود: رکوردهای کمانداران ما با رکوردهای قهرمانی آسیا که در واقع همان رکوردهای جهانی است فاصله دارد اما با توجه به اینکه کمانداران آسیایی که همان برترین‌های جهانی هستند، سهمیه های کشورشان را کسب کرده‌اند، همین مساله شانس ما را برای کسب سهمیه افزایش می‌دهد.

نجاری تاکید کرد:‌ ضمن اینکه باید به خاطر داشته باشیم که زهرا نعمتی سهمیه المپیک ریو را در مسابقات قهرمانی آسیا که کمی پیش از المپیک برگزار شد، کسب کرد و ما امیدواریم بتوانیم در این دوره نیز سهمیه کسب کنیم.

وی خاطرنشان کرد:‌ با توجه به امید کسب سهمیه در مسابقات قهرمانی آسیا، با تیم‌های کامل راهی این رقابت‌ها می‌شویم یعنی با ۶ کماندار شامل سه زن و سه مرد و البته در رشته کامپوند نیز با تیم کامل راهی تایلند خواهیم شد.

مسابقات قهرمانی آسیا انتخابی المپیک از اول تا هشتم آذرماه سال جاری در کشور تایلند برگزار می‌شود.

اردوی تیم‌های ملی ریکرو وکامپوند با حضور ۲۲ کماندار زن و مرد از ۹ استان کشور، از ۲۳ شهریور تا ۱۱ مهرماه در سایت آزادی تهران برگزار می‌شود.

در رشته ریکرو پارمیدا قاسمی، نیلوفر علیپور، شیوا شجاع مهر، زهرا نعمتی، محمدصادق کبودانی، صادق اشرفی، میلاد وزیری، عرفان ارژنگی‌پور، امین پیرعلی، امیر یزدانی، محمد ربانی و رضا شبانی و در رشته کامپوند ویدا حلیمیان، راحله فارسی، مینا مرادی، آرزو طاهریان، فرشته قربانی، نیما محبوبی، صالح پالیزبان، دانیال حیدرزاده، حسام کوثر، کیارش فرزان و امیر کاظم پور نفرات دعوت شده به این اردوی ۲۰ روزه هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =