رئیس مجلس راهیابی تیم ملی بسکتبال به المپیک توکیو را تبریک گفت

تهران-ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی راهیابی تیم ملی بسکتبال به رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن به عنوان نخستین رشته تیمی صعود کننده به این بازی‌ها را تبریک گفت.

به گزارش عصر یکشنبه خانه ملت،  در پیام علی لاریجانی آمده است: «راهیابی تیم ملی بسکتبال کشورمان به رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن به عنوان اولین رشته تیمی صعود کننده به این بازی ها موجب مسرت گردید.این جانب ضمن عرض تبریک این موفقیت درخشان که بیانگر اتحاد ، غیرت و توانمندی جوانان ایران اسلامی است امیدوارم همواره شاهد افتخار آفرینی و سربلندی ورزشکاران عزیزمان در تمامی عرصه ها باشیم.»

 امروز (یکشنبه) در ادامه رقابت های جام جهانی بسکتبال، پیش از پایان دیدار ایران و فیلیپین تیم بسکتبال چین میزبان جام برابر نیجریه باخت و با توجه به اختلاف این شکست و اختلاف نتیجه ایران و فیلیپین تیم ملی کشورمان سهمیه المپیک گرفت. تیم ایران با نتیجه ۹۵ بر ۷۵ فیلیپین را برد و المپیکی شد.
تیم ملی بسکتبال ایران سه کوارتر اول مسابقه را با نتیجه ۳۰ بر ۲۴، ۱۸ بر ۱۰ و ۲۷ بر ۱۶ به سود خود تمام کرد و با اینکه در کوارتر پایانی ۲۵ بر ۲۰ باخت، اما در نهایت برنده دیدار شد و به المپیک صعود کرد.
رقابت‌های انتخابی بین قاره‌ای تابستان سال آینده و پیش از المپیک برگزار می‌شود و بهترین‌های قاره‌های جهان که در جام جهانی المپیکی نشده‌اند، در آن رویداد به میدان می‌روند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =