نمایشگاه مهر در پنج نقطه شهر تهران برگزار می‌شود 

تهران ـ ایرنا ـ معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در آستانه بازگشایی مدارس از 24 شهریورماه جاری به مدت یک هفته در پنج نقطه تهران شامل مصلی، بوستان گفتگو، بوستان ولایت، فرهنگسرای خاوران و حکیمیه تهران پارس برگزار می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مجتبی شیرقاضی با بیان اینکه برای برپایی نمایشگاه‌های مهر برنامه ریزی و تعیین مکان و با همکاری اتاق اصناف برای راه اندازی و جذب غرفه داران اقدام شده است، افزود: در این نمایشگاه‌ها لوازم التحریر، نوشت افزار و مایحتاج دانش آموزان با تخفیف و یا با نرخ مصوب تنظیم بازار توزیع می‌شود. 

وی ادامه داد: برای سال تحصیلی جدید 15 میلیون جلد دفترچه برای کل کشور در نظر گرفته شده که از این میزان برای استان تهران یک میلیون و 150هزار جلد پیش بینی شده است.

شیرقاضی تصریح کرد: 500 هزار جلد از این دفترچه ها در دو بخش با محوریت اتاق اصناف تهران و با هماهنگی اتحادیه نوشت افزار در نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: بخش دیگر آن نیز از طریق واحدهای منتخب نوشت افزار که در طول تابستان اقدام به ثبت نام و عرضه کتب دانش آموزی کرده اند، با کد ملی دانش آموز به هر شخص پنج جلد دفتر داده می‌شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران گفت: به مجریان برگزاری نمایشگاه‌ها تکلیف شده که براساس دستورالعمل از واحدهای تولید کننده صنفی که دارای پروانه کسب یا پروانه بهره برداری هستند، استفاده شود تا بتوانند سود خرده فروشی و عمده فروشی را حذف و با تخفیف بیشتر کالاها را به دست مصرف کنندگان برسانند.

شیرقاضی همچنین در خصوص قیمت دفترهای توزیعی خاطرنشان کرد: دفترچه های 40برگ با قیمت 17هزار ریال، 60برگ 25هزار ریال، 80برگ 34 هزارریال و 100برگ 42 هزار ریال به متقاضیان عرضه می شود.

وی از فروش فوق العاده واحدهای صنفی نیز خبرداد و گفت: هر سال از طریق اتاق اصناف و اتحادیه های مرتبط و با نظارت بازرسی اصناف مجوزهای لازم به واحدهای صنفی منتخب مستقر در سطح شهر داده شده تا با تخفیف 15درصد اقدام به فروش کیف، کفش ، لوازم التحریر و پوشاک کنند، این واحدهای صنفی نیز با نصب بنرهای لوگوی اتحادیه در سردرب واحد مشخص شده و متقاضیان میتوانند اقلام مورد نیاز خود را از این واحدها تهیه کنند.

تهرام/3036//6139

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =