۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۶
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83469942
۰ نفر

برچسب‌ها

جنوب غرب عربستان هدف حمله ۶ موشک یمنی قرار گرفت

تهران- ایرنا- یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن عصر یکشنبه اعلام کرد؛ مقر نیروهای ائتلاف سعودی در شهر جیزان واقع در جنوب غرب این کشور هدف شش موشک قرار گرفته است.

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره یمن، این موشک ها از نوع "زلزال ۱" بوده که مرکز نیروهای ائتلاف سعودی را هدف قرار داده است.

این دومین حمله ارتش و کمیته های مردمی یمن در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته است؛ یگان پهپادی یمن در ساعات پایانی روز شنبه با پهپادهای "قاصف ۲کا" به یک منطقه مهم نظامی در استان عسیر، دیگر استان جنوبی سعودی حمله کرده بودند.

المسیره به میزان دقیق تلفات نیروهای ائتلاف سعودی اشاره ای نکرده است.

جیزان در ۹۶۶ کیلومتری جنوب غرب ریاض؛ پایتخت عربستان و در مرز با یمن قرار دارد.

در هفته‌های گذشته، مراکز نظامی مناطق جنوبی عربستان شامل "جیزان"، "نجران" و "عسیر" هدف گسترده حمله پهپادی و موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفته است؛ به طوری که موشک‌های پاتریوت قادر به رهگیری و انهدام آنها نبودند.

در ماه‌های اخیر فرودگاه‌های أبها، جیزان، نجران و نیز پایگاه نظامی شهر خمیس مشیط به دفعات متعدد هدف حمله پهپادی و موشکی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن قرار گرفته است.

همچنین در ماه جولای (تیر)، ۲۳ عملیات توسط یگان پهپادی یمن انجام شد که ۱۸ مورد آن با موشک «قاصف ۲k» به فرودگاه‌ها و مراکز نظامی عربستان بود.

امارات متحده عربی یکی از متحدان و اعضای اصلی ائتلاف عربی علیه یمن به سرکردگی عربستان بوده است اما شواهد و تحرکات نیروهای این کشور، نشان می دهد که بتدریج در صدد خروج از این ائتلاف است.

ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان برای جنگ علیه مردم یمن در سال۱۳۹۴ تشکیل شد و با حمایت نظامی، مالی و لجستیکی از گروههای داخلی و حملات گسترده توپخانه ای و عملیات هوایی، این کشور را به ویرانه‌ای تبدیل کرده و علاوه بر خسارت به زیرساخت های یمن، هزاران غیرنظامی را در این کشور به خاک و خون کشیده است؛ هرچند تاکنون نتوانسته به اهداف خود برسد و زمزمه هایی برای خروج از این جنگ خانمان سوز به گوش می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =