بازگشت حجاج خراسانی پایان یافت

مشهد- ایرنا- عملیات بازگشت حجاج خراسانی عصر یکشنبه با فرود آخرین پرواز آنان در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد پایان یافت.

مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: عصر امروز با فرود پرواز شماره ۱۵۷۱ شرکت هواپیمایی هما، آخرین گروه زائران خراسانی در قالب ۲ کاروان به تعداد ۲۵۴ نفر وارد مشهد شدند و عملیات انتقال و بازگشت حجاج خراسانی پایان یافت.
محمد باقر قاسم زاده افزود: برای مراسم حج تمتع امسال حدود ۱۲ هزار زائر از استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی از فرودگاه مشهد به خانه خدا اعزام شدند و پس از پایان مراسم حج از ۳۱ مرداد ماه تا امروز حاجیان خراسانی در قالب ۷۹ کاروان با ۴۶ پرواز وارد فرودگاه مشهد شدند.
معاون هماهنگی امور زائران خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم گفت: اعزام و بازگشت حاجیان بدون مشکل انجام شد.
محمد صادق براتی افزود: تسهیلات و تمهیدات ویژه ای برای انجام عملیات حج امسال اندیشیده و اجرایی شد که حاصل تجارب و انسجام کارگروه حج در فرودگاه مشهد بود.
پارسال نیز حدود ۱۲ هزار زائر در قالب ۸۰ کاروان از طریق فرودگاه مشهد عازم سرزمین وحی شدند.
فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد پس از فرودگاه مهرآباد تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرت‌ ها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شود.
۷۵۰۵/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =