۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۰
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 83469891
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری اعضای باند پیمانکاران قلابی در البرز

کرج - ایرنا - اعضای باند پیمانکاران قلابی که در پوشش تنظیم و انعقاد پروژه های نیمه تمام اقدام به ۳۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند در استان البرز دستگیر شدند.

سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در پی رجاع یک فقره پرونده از دادسرای شهرستان ساوجبلاغ به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر کلاهبرداری ازطریق ساخت پروژهای ساختمانی،  پیگیری موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.
 شاکی در تحقیقات مقدماتی کارآگاهان عنوان کرد که برای انجام ساخت و ساز پروژه مهمی در تهران با فردی آشنا شده و با وی به عنوان پیمانکار برای انجام اسکلت بندی قراردادی را تنظیم و مقدار ۴۰۰ تن آهنآلات به ارزش تقریبی ۳۰ میلیارد ریال خریداری و در اختیار وی قرار می دهد که پس از گذشت مدتی متوجه متواری شدن فرد مذکور و عدم پاسخگویی به تماس های وی میشود.
کارآگاهان پس از اطمینان از صحت اظهارات مالباخته با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه متهم را در یکی از محله های جنوب تهران شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی نامبرده را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
 متهم در بازجویی کارآگاهان اعلام کرد که با همکاری۲ نفر ازآشنایان خود آهنآلات را به فردی در یکی از مناطق تهران فروخته است .

 با اقدامات پلیس هر سه متهم شناسایی و در عملیات های جداگانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.
سرهنگ نادربیگی افزود: در تحقیقات و بررسی های کارآگاهان مشخص شد که از فروش آهن آلات مبلغ ۶۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به حساب بانکی یک طلافروش در شهر مشهد واریز شده که حساب بانکی نامبرده بلافاصله مسدود و همچنین ۱۰۰ تن از آهن آلات سرقتی نیز کشف و تحویل مالباخته شد.
طلا فروش پس از دستگیری و انتقال به پلیس آگاهی اذعان کرد که مبلغ واریز شده به حسابش از طریق یکی از اعضای باند برای انجام خرید و فروش طلا و سرمایه گذاری واریز شده و متهمان قصد خرید سهام یک شرکت خارجی را داشتند که دستگیر شدند.
پنج  متهم دستگیر شده پس از تکمیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شدند.
۲۰۹۸/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =