طرح تشدید نظارت ذبح دام ویژه ماه محرم در ورامین آغاز شد

تهران- ایرنا- رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان ورامین از آغاز طرح نظارت بر عرضه و ذبح دام به مناسبت فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورا خبر داد.

محمد جعفرپور روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نظارت بهداشتی و شرعی بر ذبح دام و تهیه و توزیع فرآورده های خام دامی در ایام محرم بویژه تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) در شهرستان ورامین تشدید می شود تا نذورات عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) بدون مشکل بهداشتی به مردم عرضه شود.
وی گفت : این طرح از امروز با استفاده از سه اکیپ بازرسی سیار و ثابت مستقر در کشتارگام دام آغاز شده و تا پایان این هفته ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: اکیپ های بازرسی شامل دامپزشک و ناظران شبکه دامپزشکی بر عرضه و ذبح دام که عمدتا به منظور اطعام عزاداران صورت می گیرد، نظارت می کنند.
جعفرپور گفت: این نظارت در زمان تهیه دام، حین کشتار و پس از کشتار دام انجام می گیرد تا تمام مراحل بر اساس ذبح اسلامی صورت گیرد تا از نظر بهداشتی با مشکل مواجه نباشد.
وی از شهروندان خواست تا با مراجعه به مراکز عرضه مستقیم دام نسبت به خرید و ذبح دام اقدام کنند تا محصولی که عمدتا جهت نذورات عرضه می شود، پاک و بهداشتی باشد و در صورت نیاز به خدمات دامپزشکی با شماره تماس های 36246608 و 26272707 تماس حاصل نمایند.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//6139

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =