تاکید بر ضرورت افزایش تدابیر امنیتی موکب‎های عزاداری در بغداد

بغداد – ایرنا – به دنبال وقوع 4 انفجار تروریستی در مناطق مختلف بغداد در روز گذشته (شنبه) وزیر کشور عراق در توصیه‎های ویژه امنیتی بر ضرورت تشدید تدابیر امنیتی پیرامون مواکب عزاداری در پایتخت عراق تاکید کرد.

دفتر «یاسین طاهر الیاسری» وزیر کشور عراق با انتشار بیانیه ای  اعلام کرد که الیاسری امروزیکشنبه در نشست ویژه ای با تعدادی از مسوولان عالی رتبه امنیتی در وزارت کشور بر ضرورت تشدید تدابیر امنیتی ویژه امنیت مراسم عزاداری حسینی در بغداد تاکید کرده است.

وزیر کشور عراق در این جلسه گفته است که ضروری است که با فرماندهی عملیات امنیت بغداد هماهنگی لازم صورت گیرد تا از وقوع هرگونه حادثه امنیتی در پایتخت جلوگیری به عمل آید و به ویژه بر تدابیر پیشگیرانه امنیتی پیرامون مواکب و دسته های عزاداری تاکید کرده است.

وی خاطرنشان ساخته است که باید فضای مناسبی برای برگزاری شعائر حسینی و سلامت عزاداران در ایام محرم الحرام فراهم آید.

همزمان فرماندهی ستاد عملیات امنیت بغداد نیز در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی در بیانیه ای چهار توصیه به صاحبان مواکب حسینی کرده است.

سپهبد ستاد «جلیل الربیعی» فرمانده عملیات امنیت بغداد گفته است که از صاحبان مواکب حسینی می خواهد که شایعات را که هدف اش ناامن کردن فضای مراسم حسینی است باور نکنند و اجازه توقف به خودروها و موتور سیکلت های ناشناس در کنار مواکب و مناطق پر ازدحام ندهند.

هوشیاری صاحبان مواکب حسینی از وجود هرگونه بسته بندی یا شیء غریب یا مشکوک در نزدیکی موکب هایشان و ارتباط نزدیک با نیروهای امنیتی و ضرورت هوشیاری صاحبان مواکب از مواد مورد استفاده در تهیه غذا و نحوه توزیع غذای نذری خود بین عزاداران و مردم از دیگر توصیه های فرماندهی عملیات امنیت بغداد به صاحبان موکب های عزاداری در پایتخت عراق است.

در این بیانیه خاطر نشان شده است که حرکت موتور سیکلت ها و دوچرخه ها تا روز 11 محرم (چهارشنبه هفته جاری) در بغداد ممنوع است.

آخرین گزارش ها حاکیست که بر اثر انفجار چهار بمب در روز گذشته (شنبه) در چند منطقه بغداد، دستکم 14 نفر زخمی شده اند اما هیچ تلفات انسانی به دنبال نداشته است./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =