۶۷ تیم بر ذبح قربانی تاسوعا و عاشورا در آذربایجان‌شرقی نظارت می‌کنند

تبریز-ایرنا- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تعداد ۶۷ تیم نظارتی و بازرسی بر ذبح قربانی دام در سطح استان نظارت می‌کنند.

امیرحسین بهداد روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، از اجرای طرح نظارت تیم های دامپزشکی آذربایجان شرقی بر ذبح قربانی ها در تاسوعا و عاشورا خبر داد و افزود: هم زمان با تاسوعا و عاشورا تیم های یادشده به صورت ثابت و سیار در تبریز و سایر شهرستان ها بر ذبح قربانی ها نظارت خواهند داشت.

وی اظهار داشت: کارشناسان و ناظران شرعی اداره کل دامپزشکی استان نیز تاسوعا و عاشورا به صورت رایگان بر ذبح قربانی ها نظارت می کنند.

بهداد، هدف از اجرای طرح نظارت بر ذبح قربانی ها را ارتقای بهداشت عمومی و تامین سلامت شهروندان بیان و از شهروندان درخواست کرد گوشت های قربانی را تا ۲۴ ساعت در یخچال و فریزر نگهداری کنند.

وی ادامه داد: شهروندان استان برای دریافت خدمات دامپزشکی برای ذبح قربانی ها می توانند با شماره تلفن های ۱۵۱۲ و ۳۴۴۴۵۰۰۰ تماس حاصل کنند.

بهداد با اشاره به فعالیت های دامپزشکی آذربایجان شرقی در تاسوعا و عاشورای سال گذشته، گفت: کارشناسان این اداره کل بر ذبح شرعی ۴ هزار و ۸۰۰ دام نظارت کردند.

۳۰۳۸/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =