۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۸
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83469821
۰ نفر

برچسب‌ها

شروع فعالیت مراکز افق در امامزادگان یزد

یزد- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد از شروع فعالیت‌های فرهنگی ، اجتماعی و قرآنی توسط امامزادگان و بقاع متبرکه در این استان تحت عنوان مراکز افق خبر داد و گفت: انجام برنامه‌های متنوع مورد نیاز برای اقشار مخنلف مردم جزو اولویت‌های این اداره‌ کل است.

حجت الاسلام حسین زارع‌زاده عصر روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: شناسایی ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی و جلب همکاری مردم و خیران و ارائه خدمات مورد نیاز در طرح ملی افق پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در قالب طرح افق برای نخستین بار  به مناسبت ماه محرم حسینی با همکاری  اداره‌کل تبلیغات اسلامی و شورای هیات‌های مذهبی استان نمایشگاه شمیم حسینی دایر شده است.

این مسئول اظهار داشت: در قالب این طرح ۷۰۰ میلیون ریال از محل موقوفات و در قالب بن خرید اقلام اطعام از فروشگاه محصولات غذایی بین هیات‌های مذهبی این شهرستان توزیع می‌شود.

زارع‌زاده بیان داشت: در این طرح، برای حمایت از ۱۵۰ هیات مذهبی، بُن سه میلیون ریالی شامل اقلام خوراکی مانند برنج، شکر، روغن، قند، توزیع می‌شود.

وی  گفت: سازمان تبلیغات اسامی هیات‌های که نیازمند کمک هستند را به اداره اوقاف ارائه می‌دهد و در قالب این طرح از هیات‌ها حمایت می‌شود.

همچنین مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد گفت: برای موفقیت در اجرای طرح‌های فرهنگی و اجتماعی به همکاری دستگاه‌های مختف و مردم نیاز است.

حجت الاسلام علیرضا نجیمی افزود: ظرفیت‌های خوب مردمی و تشکل‌های دینی در استان  وجود دارد که می توان بخشی از فعالیت ها را واگذار کرد.

استان یزد ۲ هزار مسجد و یک هزار و ۵۰۰ هیات مذهبی دارد.

۷۵۳۶/  ۶۱۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =