نقش متفاوت گردشگری، این بار در ماه محرم

تهران- ایرنا- معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: شرکت گردشگران خارجی در مراسم و رویدادهای مذهبی ماه محرم به معرفی فرهنگ و آداب ایران به دیگر ملل‌ها کمک می‌کند.

ولی تیموری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به رویداد و مناسبت‌ها در حوزه گردشگری، گفت: به بهانه‌ها رویدادها و مناسبت‌ها می توان به جذب گردشگر کمک پرداخت.

وی در ادامه جذب گردشگر در رویدادها و مناسبت ها را محدود به گردشگران خارجی ندانست و گفت: در ایامی مانند تاسوعا و عاشورا بسیاری شهروندان نیز اقدام به سفر و رفتن به روستا و اماکن محلی میکنند.

تیموری درباره حضور گردشگری خارجی، گفت: برخی از گردشگران خارجی در سال‌های گذشته در ایام محرم در ایران حضور داشتند و موفق به حضور در مراسم‌ عزاداری شدند تجربیات جالبی را پیدا کردند و آن را به دیگران انتقال دادند و این سبب حضور  تعداد بیشتر گردشگران خارجی در ایران شد و هر سال شاهد افزایش تعداد آنها هستیم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری، افزود: حضور گردشگران خارجی در دسته جات و دیگر مراسم عزاداری برای آنها جذابیت زیادی دارد. آنها با رویدادی روبه رو می‌شوند که پیش از این در هیچ جایی با آن مواجه نبودند.

وی ادامه داد: پذیرش و شرکت گردشگران خارجی در این رویدادها همچنین مهمانوازی ایرانیان برای آنها تجربه کاملا متفاوتی است که در دیگر کشورها نمی‌توانند آن را بدست آوردند.

تیموری با اشاره به این که حضور این گردشگران از جنبه اقتصادی نیز برای صنعت گردشگری کشور اهمیت دارد، گفت: اما موضوعی که مهم است اینکه هدف از حضور این گردشگران در ایران، آشنا شدن آنها با فرهنگ مردم ما است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری، خاطرنشان کرد: حضور گردشگران در این ایام می‌تواند، تبلیغات منفی که علیه ایران وجود دارد را بی‌اثر کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =