۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۱
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 83469769
۰ نفر

برچسب‌ها

نگرانی پاپ از جنگل زدایی گسترده در ماداگاسکار

تهران - ایرنا - رهبر کاتولیک های جهان نسبت به جنگل زدایی در ماداگاسکار ابراز نگرانی کرد و به دولت این کشور در مورد تشدید این روند هشدار داد.

به گزارش تارنمای "آفریقا پاناروما" که اخبار "مالاگا" و آفریقا را پوشش می دهد، پاپ فرانسیس که روز یکشنبه برای شرکت در آیین عشای ربانی به ماداگاسکار رفته بود، به دولت مالاگا پیشنهاد کرد شغل هایی ایجاد کند که به محیط زیست احترام گذاشته شود.

وی ضمن ابراز نگرانی از آتش سوزی های گسترده در جنگل های آمازون گفت: بقای برخی ساکنان جزیره ماداگاسکار به جنگل بستگی دارد و لازم است که از هدر رفت بیش از حد چوب جلوگیری شود.

پاپ فرانسیس همچنین در مورد جنگل زدایی گسترده در ماداگاسکار به دولت مالاگا هشدار داد و گفت: نگران حفاظت از محیط زیست است.

پاپ فرانسیس کره زمین را "خانه مشترک" انسان ها دانست و از همگان خواست نسبت به حفظ آن بسیار حساس باشند.

رهبر کاتولیک های جهان همچنین گفت: نباید بشارت را دستکاری کنیم بلکه لازم است تاریخ را در برادری، همبستگی و در احترام گذاشتن به سرزمینمان در برابر همه اشکال استثمار بسازیم.

پاپ تاکید کرد که ثروت لزوماً اجازه نزدیکی به خدا را نمی دهد.

آیین عشای ربانی پاپ فرانسیس در ماداگاسکار با حضور یک میلیون نفر در 60 کیلومتری استان آنتاناناریوو با حضور نیروهای پلیس و اقدامات امنیتی برگزار شد.

رهبر کاتولیک های جهان پیشتر ضمن ابراز نگرانی از وضعیت آتش سوزی گسترده جنگل های آمازون، خواستار اقدام بین المللی برای حل و فصل این چالش جدی در کره زمین و مهار این آتش سوزی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =