۱۷ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۸
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 83469766
۰ نفر

برچسب‌ها

هزارتویِ «نیمار»

تهران- ایرنا- بدنبال پایان نیمه‌کاره سریال تابستانی که در جریان آن «نیمار» به روشنیِ روز تمایل خود را برای جدایی از پاری‌سن‌ژرمن اعلام کرد، حالا مرد برزیلی برای بازگرداندن اعتماد از دست رفته هواداران پاریسی کار سختی پیش‌رو دارد؛ کاری سخت که برای رهایی از «هزارتویی» که خود باعث آن شده است.

نیمار در عمل می‌تواند ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریورماه) در دیدار مقابل استراسبورگ برای پی‌اس‌جی به میدان برود اما استقبالی سرد همراه با کینه‌توزی انتظارش را می‌کشد.

مرد برزیلی در ماه‌های اخیر لحظات ناخوشایندی را تجربه کرده است که از جمله آنها می‌توان به مشت زدن به صورت هوادار تیم حریف پس از شکست در فینال جام حذفی فرانسه و همچنین انتخاب پیروزی ۶ بر یک با پیراهن بارسا مقابل پی‌اس‌جی عنوان بهترین بازی دوران فوتبالی خود، اشاره کرد.

او آماده بازگشت به ورزشگاهی است که اهالی آن با به همراه آوردن پلاکاردهایی با نوشه «نیمار، گورت را گم کن»، به وضوح احساسات خود را به نمایش گذاشتند؛ اتفاقی نادر برای بازیکنی که قرار بود پرچم‌دار پروژه بلندپروازانه باشگاهی همچون پی‌اس‌جی باشد!

سپس حضور اخیر وی در تیم ملی برزیل در جریان تساوی ۲ بر ۲ سلسائو مقابل کلمبیا پیش آمد؛ اتفاقی که خشم هواداران پاریسی را که پیش‌تر شاهد غیبت گرانقیمت‌ترین خرید تیم‌شان در دیدارهای ابتدایی فصل بودند، بیش از پیش بر خواهد انگیخت؛ بازیکنی که تیم پزشکی پی‌اس‌جی برای اطمینان از بهبودی کامل وی توصیه کرده بود که نیمار در آغاز فصل به میدان نرود؛ این در حالی است که مهاجم دردسرساز و پرحاشیه برای محافظت از خود در برابر مصدومیت احتمالی و رسیدن و درخشیدن در تیم ملی کشورش خود را به مصدومیت زده است (دست کم تصور هواداران اینگونه است.)

با این حال، اگرچه دوران حضور نیمار در پاریس همواره با مصدومیت‌های متعدد مختل شده اما آمار او همچنان تحسین‌برانگیز است؛ مرد برزیلی در جریان ۳۷ بازی در لوشامپیونه ۳۴ گل و ۲۱ پاس گل به نام خود ثبت کرده و این آمار برای ۱۳ بازی در لیگ قهرمانان ۱۱ گل و پنج پاس گل است.

اما صرف‌نظر از تعداد بازی‌های وی در جام حذفی، مشکلی که همچنان به قوت خود باقی مانده این است که مصدومیت‌های پیاپی و جنجال‌های خارج از زمین بازی که در برهه‌ای وی را نیمکت‌نشین و در برهه‌ای دیگر موجب خانه‌نشینی وی شد، باعث شد تا بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری باشگاه در جریان ۲ فصل حضور تنها در ۵۰ بازی به کار گرفته شود.

شاید بیشتر باشگاه‌ها در صورت تجربه کردن شرایطی مشابه، خیلی زود برای رها شدن از شر دردسری همچون نیمار دست به کار شده و سرمایه خود را جای دیگری هزینه می‌کردند اما جاذبه هنگفت تبلیغاتی که وی با خود به همراه می‌آورد، (از جمله قرارداد ۷۵ میلیون یورویی که وی به‌تازگی با غول تولید لوازم ورزشی آمریکایی یعنی نایک به امضا رسانده است) موجب شده تا پی‌اس‌جی همچنان وی را در پارک‌دوپرنس غل و زنجیر کند.

زمانی که گوینده ورزشگاه نام نیمار را در بلندگوهای پارک‌دوپرنس فریاد بزند، مرد برزیلی با اطمینان بالا باید انتظار استقبالی سرد را از سوی هواداران داشته باشد اما وی به خوبی می‌داند که تنها راه رهایی از «هزارتویی» که خود با رفتار خود آن را به وجود آورده، نمایشی تحسین‌برانگیز در داخل زمین است نه اتفاق یا شیرین‌کاری خارج از آن.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =