استاندار گیلان: بالندگی معرفتی در بخش‌های آموزشی مورد توجه باشد

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: در بخش آموزشی علاوه بر غنای علمی، باید بالندگی معرفتی و ارتقاء سجایای اخلاقی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ ارسلان زارع روز یکشنبه در کمیسیون دانشجویی استان در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید با تسلیت ایام سوگواری حضرت امام حسین (ع) و یارانش، حادثه عاشورا را بزرگترین تراژدی تاریخ بشریت خواند و گفت: این حادثه بزرگ احیاگر اسلام اصیل است.

وی بر لزوم تأسی همه اقشار به ویژه مسلمانان از درس‌های قیام عاشورا که مهمترین آنها استقامت، آزادگی، کرامت انسانی و حریت است، تاکید کرد و گفت: در تمامی عرصه ها به ویژه در حوزه آموزش عالی باید در جهت اشاعه فرهنگ عاشورایی تلاش کرد.

زارع  با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای استقبال از دانشجویان در سال تحصیلی جدید گفت: امیدواریم با همت جمعی در جهت بهبود سطح کیفی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به نتایج مطلوبی دست یابیم.

وی تصریح کرد: از اولویت های مهم ما این است که فارغ التحصیلان دانشگاهی در همین استان جذب بازارکار شوند و موجبات توسعه استان را فراهم کنند؛ لذا باید دستگاه‌های اجرایی نسبت به بهره گیری از این ظرفیت ارزشمند توجه ویژه ای داشته باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سالجاری به عنوان رویداد بزرگ ملی اشاره کرد و افزود: دانشجویان به عنوان قشری آگاه و تاثیرگذار در جریان سازی های فرهنگی-اجتماعی، می توانند در نشاط ، پویایی و افزایش مشارکت در برگزاری انتخابات نقش مهمی داشته باشند.

زارع خاطرنشان کرد: تقویت رقابت و مشارکت مردم در انتخابات و حضور احزاب و افکار مختلف در این رویداد سرنوشت ساز می تواند در قالب برگزاری کرسی های آزاداندیشی ساماندهی شود.

۷۲۹۶/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =