امام جمعه رشت: نیروهای مسلح ایران معتقد به آرمان‌های ملی هستند

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، مرزبانی را پاسداری از ارزش ها دانست و گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران معتقد به آرمان های ملی و فرماندهی معظم کل قوا هستند.

گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست آیت الله رسول فلاحتی روز یکشنبه در دیدار فرمانده و معاونان مرزبانی استان با اشاره به ویژگی مرزداران در صحیفه سجادیه اظهار کرد: انسانی که از مرزهای جغرافیایی سرزمین خود حراست می کند باید او را دعا کرد.
وی مرزبانی را حراست از ارزش ها توصیف کرد و افزود: آب، خاک، عقاید و منطقه جغرافیایی برای هر ملتی ارزش است بنابراین کسی که از مرزها حراست می کند در حقیقت پاسداری از ارزش ها را انجام می دهد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه مرزبانی در نظام جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها تفاوت بسیار دارد، تصریح کرد: مرزبانان ما دیندار و پیرو اهل بیت(ع) هستند و از عقاید ملت ایران حراست می کنند.
آیت الله فلاحتی بر تربیت نیروهای سالم در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: رصد سازمانی بر نیروهای تحت امر حائز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران معتقد به آرمان های ملی و فرماندهی معظم کل قوا هستند، بیان کرد: انسان معتقد، هستی خود را برای عقیده اش فدا می کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود جوانان ولایی و معتقد به آرمان های نظام اسلامی در نیروهای مسلح ایران اشاره کرد و  سرباز را امانت جامعه نزد نیروهای نظامی دانست و بیان کرد: به سربازان و تربیت آنها توجه ویژه داشته باشید.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه پاسداری از مرزهای جمهوری اسلامی ایران سبب عزت است، خاطرنشان کرد: بدانید از مرزهای کشور امام زمان(عج) حراست و پاسداری می کنید.

فعالیت مرزبانی در ۹ شهرستان ساحلی گیلان

فرمانده مرزبانی گیلان نیز در دیدار مذکور به وجود ۲۷۰ کیلومتر مرز آبی و خشکی در استان اشاره کرد و گفت: ۳۸ کیلومتر مرز رودخانه ای و خشکی با جمهوری آذربایجان داریم.
سرهنگ سهراب سجادی به فعالیت مرزبانی در ۹ شهرستان ساحلی گیلان اشاره کرد و افزود: ۳۶ طرح سالمسازی دریا در ساحل استان فعال است.
وی از کاهش ۳۷ درصد غرق شدگان امسال در گیلان خبر داد و بیان کرد: سال جاری تعداد ۲۴ نفر در استان غرق شدند که ۲۰ نفر آنها مرد و چهار نفر دیگر زن بودند.

۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =