مشکل حقوقی جدی‌ترین تهدید باشگاه‌های ایرانی برای حضور در آسیا است

تهران- ایرنا- عضو کمیته‌استیناف صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ گفت: مهلت ۴۵ روزه‌ای در اختیار باشگاه‌های ایرانی قرار گرفته است تا مشکل حقوقی‌شان را حل کنند در غیر این صورت از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم می‌شوند.

«کاظم اولیایی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا اظهار داشت: بحث بدهکاری مالی باشگاه‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا تهدیدی جدی برای آن‌ها نیست چرا که تیم‌ها یا توسط دولت اداره می‌شوند یا صنعتی هستند و مطالبات طلبکاران پرداخت می‌شود.

وی افزود: بحث دوم استانداردسازی ورزشگاه‌ها است که همه می‌دانیم استادیوم‌های ایران به صورت کامل در اختیار دولت قرار دارد و در این مدت تلاش‌های زیادی برای استانداردسازی آن‌ها صورت گرفته است.

عضو کمیته‌ استیناف صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ خاطرنشان کرد: مهم‌ترین و جدی‌ترین مشکلی که نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا را تهدید می‌کند، بحث حقوقی است.

اولیایی تصریح کرد: بحث حقوقی باشگاه‌های ایرانی باید در سریعترین زمان ممکن مشخص شود؛ بگذارید با یک مثال قضیه را روشن کنم؛ گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس نیست اما چندی پیش اعلام کرد حساب‌های وی توسط اداره مالیات بسته شده است، اداره مالیات از سازمان ثبت شرکت‌ها استعلام می‌گیرد و با توجه به این‌که اداره مالیات جواب استعلامات را می‌دهد هنوز گرشاسبی مدیرعامل قانونی پرسپولیس نامیده می‌شود.

وی تاکید کرد: از نظر سازمان ثبت شرکت‌ها، مدیران استقلال و پرسپولیس که در حال حاضر بر مسند کار نشسته‌اند، مدیر نبوده و مدیران گذشته نام‌شان ثبت شده است که این یک معضل بزرگ محسوب می‌شود.

عضو کمیته‌ استیناف صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ در پایان خاطرنشان کرد: مهلت ۴۵ روزه‌ای در اختیار باشگاه‌های ایرانی قرار گرفته است تا مشکل حقوقی‌شان را حل کنند در غیر این صورت از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =