۱۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۲
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83469735
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر خارجه ژاپن وزیر دفاع می شود

پکن- ایرنا- یک نشریه ژاپنی نوشت که آبه شینزو نخست وزیر این کشور، تارو کونو وزیر خارجه ژاپن را برای منصب وزارت دفاع در نظر گرفته است.

روزنامه سانکی روز سه شنبه در گزارش خود آورده است برخوردهای سرسختانه کونو در برابر کره جنوبی بخصوص در امور مربوط به اختلافات دو کشور در عرصه های نظامی باعث شده است تا او یک نامزد مقبول برای آبه باشد.

دولت ژاپن بزودی کابینه جدید را معرفی می کند و نخست وزیر امیدوار است به رغم مواضع جدی که کونو ۵۶ ساله دربرابر اختلافات نظامی با کره اتخاذ کرده است بتواند مشکلات را برطرف کرده و اتحاد ارتش های ژاپن، آمریکا و کره را تقویت کند.

ترمیم کابینه ژاپن روز یازدهم سپتامبر انجام می شود و همزمان روزنامه یومیوری هم نوشته است که توشیمیتسو موته گی وزیر اقتصاد ژاپن عهده دار سمت وزارت خارجه خواهد شد.

وزیر خارجه فعلی ژاپن به موضع گیری های سرسختانه در برابر مسایل تجاری و نظامی در برابر کره جنوبی شهرت دارد او بارها درباره مساله بردگان جنسی و موضوع پرداخت غرامت به کره در این باره از مواضع توکیو حمایت کرده است.

کونو که برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ میلادی به پارلمان راه یافت دانش آموخته دانشگاه جرج تاون آمریکا است و روابط نزدیکی با واشنگتن دارد و به زبان انگلیسی مسلط است. 

روابط ژاپن و کره جنوبی در ماه های گذشته برسر اختلافات تجاری، ممنوعیت صادرات اقلام فنی پیشرفته از ژاپن به کره و موضوع بردگان جنسی تیره شده است اما یوشیهیدا سوگا سخنگوی ارشد دولت ژاپن می گوید که مقصر تیرگی روابط دو کشور کره جنوبی است.

هر دو کشور اخیرا نام یکدیگر را از فهرست شرکای قابل اعتماد تجاری که امتیازاتی متقابل می دهد، حذف کردند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha