تمام حجاج اصفهان و چهارمحال و بختیاری به کشور بازگشتند

اصفهان- ایرنا - مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان گفت: آخرین پرواز حجاج اصفهان و چهارمحال و بختیاری به تعداد ۲۳۳ نفر، پس از انجام مناسک در سرزمین وحی از طریق فرودگاه شهید بهشتی وارد ایران شدند.

حسن امجدی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، از اتمام پروازهای بازگشت حجاج سال جاری خبر داد و افزود: پروازهای بازگشت حجاج به فرودگاه اصفهان که از روز دوشنبه بیست و هشتم مرداد سال جاری آغاز شده بود، روز گذشته به پایان رسید.

وی ادامه داد: در طول این مدت، هفت هزار و ۷۱۹ مسافر در قالب ۵۲ کاروان از استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری، با ۳۲ پرواز از سرزمین وحی وارد فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان شدند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان با اشاره به میانگین تعجیل ۵۵ دقیقه ای در ۵۳ درصد از پروازهای برگشت اظهار داشت: در مجموع عملیات رفت و برگشت حج تمتع امسال در مقایسه با سال گذشته شاهد رشد ۱۸.۵ درصدی در تعداد پرواز، رشد ۱۶.۵ درصدی در تعداد مسافر و رشد ۷.۵ درصدی در میزان بار مسافر بودیم.

به گفته وی، امسال شمار زائران اعزامی از فرودگاه اصفهان به سرزمین وحی در مقایسه با سال گذشته دستِ‌کم یکهزار و ۵۰۰ تَن بیشتر بود.

امجدی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته و همکاری تمام واحدها و ادارات فرودگاهی و استانی، امسال فرآیند تحویل بار و بازرسی مسافر در بهترین شرایط و با کمترین مشکل و تاخیر صورت گرفت.

امجدی با ابراز خشنودی از روند اجرایی عملیات رفت و برگشت حجاج و قدردانی از عوامل مرتبط گفت: در طول برگزاری این عملیات با تشکیل کمیته حج، برگزاری جلسات متعدد و برنامه ریزی‌های مستمر سعی بر ارائه خدمات مطلوب به زائران و مستقبلین آنها داشتیم و تلاش چشمگیر کلیه عوامل و دست‌اندرکاران خدمت‌رسان موجب شد تا عملیات اعزام و بازگشت حجاج در سال ۱۳۹۸ به بهترین نحو ممکن در فرودگاه اصفهان انجام پذیرد.

۲۶ کاروان از استان اصفهان، مدینه قبل و ۲۳ کاروان مدینه بعد بودند.
سال گذشته پنج هزار و ۷۸۵ زائر در قالب ۴۵ کاروان از استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد از فرودگاه شهید بهشتی اصفهان عازم سرزمین وحی شدند.
فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، اکنون به شهرهای نجف و بغداد عراق، کویت، دبُی امارات عربی متحده، استانبول ترکیه و تفلیس گرجستان و دوحه قطر پرواز مستقیم دارد.
همچنین علاوه بر شرکت‌های هواپیمایی فعال داخلی، شرکت‌های العراقیه، ترکیش، فلای دوبی و قطر ایرویز در جابهجایی مسافر، با این فرودگاه همکاری دارند.
فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای ۲ باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۱۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.

۷۱۵۰/۶۰۲۷ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =