پایگاه‌های خونگیری در تاسوعا و عاشورا فعال است

بیرجند - ایرنا - پایگاه‌های خونگیری بیرجند در روزهای تاسوعا و عاشورا و پایگاه طبس در روز عاشورای حسینی برای دریافت خون از اهداکنندگان فعال است.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: صبح روز تاسوعا از ساعت هشت تا ۱۳ پایگاه خونگیری اداره کل انتقال خون در میدان جانبازان خیابان پاسداران بیرجند فعال می‌شود.

محمدرضا عاملی ادامه داد: همچنین عصر تاسوعا نیز از ساعت ۱۶ تا ۱۹ اکیپ خونگیری در محل گود زورخانه امیر عرب بیرجند مستقر و نسبت به خونگیری اهداکنندگان اقدام خواهد کرد.

وی افزود: صبح عاشورا نیز اکیپ خونگیری بیرجند از ساعت هشت تا ۱۴ در محل هنرستان آیت الله تهامی واقع در خیابان جمهوری اقدام به خونگیری از اهداکنندگان خون می‌کند.

مدیرکل انتقال خون خراسان جنوبی اظهار داشت: از ابتدای محرم امسال تاکنون ۵۶۱ نفر به مراکز خونگیری استان مراجعه کردند که از این تعداد ۴۰۳ نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی یادآور شد: مردم بیرجند و طبس پارسال در روزهای تاسوعا و عاشورا ۳۶۹ واحد خون اهدا کردند که در اختیار بیماران نیازمند قرار گرفت.

عاملی تصریح کرد: نیاز بیماران به خون و فرآورده‌های خونی همیشگی است لذا از اهداکنندگان درخواست داریم اهدای خون را تنها به ایام محرم یا روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نکنند.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط